Zmiany w pierwszym składzie na mecz nr 4

Brad Stevens ma dzisiaj wystawić inną wyjściową piątkę niż w ostatnich spotkaniach.

Celtowie testowali nową konfigurację podczas sobotniego treningu . Ma się ona składać z Evana Turnera, Avery’ego Bradley’a, Jae Crowdera, Jonasa Jerebko i Tylera Zellera. To właśnie ci zawodnicy grali wczoraj w zielonych strojach treningowych, które zwyczajowo oznaczają pierwszą piątkę. Marcus Smart i Brandon Bass pierwszy raz od dawna wystąpili w rezerwowych strojach białych.

Po tym jak Bradley powiedział, że będą zmiany, Jae Crowder potwierdził swój powrót do wyjściowego składu. Co prawda Brad Stevens nie chciał udzielić więcej informacji ze względu na niepewny stan Jareda Sullingera, który doznał urazu kości ogonowej w trakcie ostatniego meczu z Cavaliers, ale potwierdził, że ma pomysł na nowe ustawienie, który jednak nie jest jeszcze stuprocentowy.

Sully najbardziej przykłada się do zastawiania rywali pod koszem i zbiera 27,3% piłek w obronie, dzięki czemu rywalizacja na tablicach wyglądała dużo lepiej w ostatnich dwóch spotkaniach. W czwartek zdobył 10 punktów i miał 8 zbiórek – najwięcej spośród Celtów. Tyle samo miał Evan Turner, tyle że spędził na parkiecie 33 minuty – 2 razy więcej niż Jared.

Brad Stevens wykorzystał już taką piątkę w ostatnim meczu. Rozegrała ona łącznie 15 minut, a zawodnicy mieli w tym czasie wskaźnik +/- równy +10 – najwyższy spośród wszystkich konfiguracji. Crowder podkreśla, jak ważną rzeczą w walce z Cavs jest wyprowadzenie pierwszego ciosu. C’s gonią Cleveland przez dłuższą część spotkań, a w końcówce nie są już w stanie wygrać i dlatego Evan Turner będzie dzisiaj pierwszym rozgrywającym, a na silnym skrzydle zobaczymy Jerebko. Dla równowagi defensywny Crowder od początku zajmie się obroną LeBrona Jamesa.