Zeller zachwycony przenosinami do Bostonu

Nowy nabytek Boston Celtics Tyler Zeller udzielił jednego z pierwszych wywiadów od czasu swoich przenosin z Cleveland. Młody podkoszowy jest bardzo podekscytowany możliwością gry w ekipie z Beantown.

Sam zawodnik wyjaśnił, że informację na temat transferu otrzymał na kilka godzin przed ślubem.

Gdy dowiedziałem się, że zostałem wymieniony do Bostonu zadzwoniłem do mojej narzeczonej, a ona wtedy akurat przygotowywała włosy przed ślubem, więc była to pewnego rodzaju śmieszna sytuacja. Z pewnością jednak był to bardzo fajny weselny prezent

24-latek przekonuje, że był przygotowany na wymianę, jednak nie spodziewał się, że ostatecznie wyląduje w Bostonie.

Przyznam, że transfer do Celtics był dla mnie lekkim zaskoczeniem. Wiedziałem, że zarząd Cavs prowadzi pewne rozmowy w sprawie wymiany z moim udziałem, ale nie miałem pojęcia, że C’s są w gronie zainteresowanych drużyn. Więc to była dla mnie ogromna niespodzianka, jednak zdecydowanie pozytywna. Ten klub to jedna z najbardziej utytułowanych organizacji w historii NBA, ma wspaniałych fanów, a społeczność jest świetna. Ponadto mamy bardzo dobry zespół i już ze zniecierpliwieniem czekam na rozpoczęcie współpracy z Bradem Stevensem

Stevens jest osobą, do której mam ogromy szacunek. To co zrobił z Butler, oraz wszystkie dobre rzeczy jakie o nim słyszałem sprawiają, że już nie mogę się doczekać pierwszych treningów. Wiem, że będzie wspaniałym trenerem zarówno dla mnie, jak i dla całego zespołu.

Absolwent North Carolina opowiedział także o swoich umiejętnościach, które mają pomóc Celtics w grze.

Przede wszystkim będę dawał z siebie wszystko na boisku. Jestem gotowy do walki o każdą zbiórkę, gry pick&roll, pick&pop i dobrą defensywę.

Na przedsezonowym obozie będę przed wszystkim ćwiczył siłę i starał się nabrać trochę więcej wagi. To był mój mały problem w ubiegłym sezonie ponieważ ważyłem zaledwie 105-110 kilogramów. Ponadto chciałbym poćwiczyć ofensywę, abym miał więcej możliwości kończenia akcji pod koszem.