Zapowiedź spotkania Celtics – Thunder

 

rondo-jackson-970x442thunderceltics

Dziś w nocy siódmy mecz Celtów w tym sezonie i wielka szansa na czwarte zwycięstwo.

Boston podejmie dzisiaj Oklahomę bez Kevina Duranta i Russella Westbrooka w składzie. Oznacza to szansę na kolejne zwycięstwo, przekroczenie bilansu 50% zwycięstw i umocnienie swojej pozycji na wschodzie. Oto 5 kroków, które mogą przyczynić się do wygranej C’s:

1. Nie lekceważyć rywali

W zespole rywali zabraknie dziś dwóch głównych gwiazd: Duranta i Westbrooka. Nie oznacza to bynajmniej łatwego spotkania. W styczniu tego roku w identycznej sytuacji, Celtowie przegrali różnicą 18 punktów z drużyną z Oklahomy. Brad Stevens pamięta tamtą srogą porażkę i nie chce dopuścić, żeby się powtórzyła.

2. Rzuty z obwodu

Pomimo, że Celtowie są pierwszą drużyną NBA w punktach zdobywanych spod kosza (47 na grę), dzisiaj ta średnia będzie trudna do zdobycia przez siłę i wysokość zawodników podkoszowych gości. Zacieśniona defensywa pod koszem może jednak sprawić, że dogrania na obwód będą łatwiejsze i gracze Bostonu powinni mieć więcej miejsca przy oddawaniu rzutów za 3 punkty.

3. Zdrowy Rondo

Rajon nie zagrał w spotkaniu Bulls, ponieważ lekarze musieli wyciągnąć mu śruby po ostatniej operacji. Dzisiaj wystąpi, ale na treningach uskarżał się na ból ręki. Oby w nocy było lepiej, a ból nie przeszkodził mu w zdobyciu dwucyfrowej liczby asyst.

4. Równa gra przez cały mecz

Boston przeplata w tym sezonie znakomite kwarty z tragicznymi. To sprawiło że przegraliśmy z Mavs i Raptors, a ledwo dowieźliśmy zwycięstwo z Bulls. Bilans spotkań Celtics wyglądałby zupełnie inaczej gdyby nie było tyle przestojów w zdobywaniu punktów. Wśród rezerwowych jest kilku graczy, którzy mogą szybko postawić atak na nogi. Trzeba ich wykorzystywać.

5. Wejść w rytm po przerwie

C’s mogą być dzisiaj trochę zardzewiali na początku meczu. To wszystko przez 3-dniową przerwę w grze. Takie pauzy są rzadkością w NBA i zazwyczaj prowadzą do gorszej dyspozycji zawodników. Pierwsza kwarta może być bardzo ciężka, ale trzeba ją przetrwać. Kiedy Boston złapie rytm, będzie już z górki.

Początek spotkania o 1:30 w bostońskim TD Garden.