Zapowiedź spotkania Celtics – Raptors

espnboston_a_celtics-raptors_mb_576

Po dwóch zwycięstwach Celtowie podejmą dziś w nocy Raptors w Air Canada Centre.

Dwa mecze, dwa zwycięstwa, dwa razy przewagą 20 punktów. Co prawda to dopiero preseason, ale C’s pokazują dotąd, że są zgrani i nieustępliwi w obronie. Dzisiaj kolejne wyzwanie – pokonać Toronto Raptors, którzy byli jedną z czołowych defensyw NBA i mistrzami Atlantic Division w zeszłym sezonie.

Na czele Raptorów stoi DeMar DeRozan, który ma na swoim koncie występ w ostatnim meczu gwiazd. Jego obroną zajmie się Evan Turner oraz Gerald Wallace. Turner dobrze pokazuje się ostatnio ze strony ofensywnej. Dzisiaj będzie musiał udowodnić, że radzi sobie dobrze po bronionej stronie boiska.

Łatwego zadania nie będzie też miał duet Smart-Bradley. Ich zadaniem jest powstrzymać Kyle’a Lowry’ego, który zdobywał w zeszłym sezonie 18 punktów, 7 asyst i prawie 5 zbiórek na mecz.

Celtowie po raz kolejny będą musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Jeffa Greena. Dodatkowo nie zagra również James Young, zmagający się z urazem ścięgna udowego. Po stronie gospodarzy może zabraknąć z kolei Terrence’a Rossa oraz Patricka Pattersona. Oboje są oznaczeni jako day-to-day. Nieobecność Rossa ułatwi zadanie Bradley’owi, który będzie mógł częściej pomagać Smartowi w walce z Lowrym.

Dzisiejsze spotkanie jest pierwszym z dwóch zaplanowanych sparingów Celtics – Raptors w tegorocznym preseason. Start o 1:30 czasu polskiego.