Zapowiedź spotkania Celtics – Mavericks

dm_141221_rajon_rondo_interview

Dzisiejsze spotkanie z Mavs odbędzie się pod znakiem powrotu Rajona Rondo na parkiet TD Garden.

Tym razem były kapitan Bostonu wystąpi jednak w niebieskich barwach, nie zielonych. Oto 5 elementów, które mogą pomóc Celtom w niełatwym starciu z drużyną z Teksasu.

1. Hack-a-Rondo

Co prawda Rajon Rondo rzuca średnio o 5 punktów więcej na grę od czasu odejścia z Bostonu, a jego skuteczność wzrosła do 43% z gry i 37,5% za 3, ale nadal nie poprawił znacznie swojej skuteczności z linii rzutów osobistych. Jeśli mecz będzie wyrównany, a RR na boisku to warto go faulować, szczególnie że trafia tylko co trzeci osobisty.

2. Turner jako rozgrywający

Krytykowaliśmy Turnera wielokrotnie, w tym nazywając go Evanem „Turnoverem”, ale trzeba mu oddać, że ostatnio wykonuje dobrą robotę na PG:

Statystyki nie kłamią i choć 3 mecze reguły nie czynią, to jednak dobry początek jego kariery na pozycji rozgrywającego w Bostonie. Podczas ostatniej wygranej z Kings, Turner zaliczył double-double: 10 punktów i 11 asyst.

3. Ograniczyć dokonania punktowe Mavs

Od czasu sprowadzenia Rondo, drużyna z Dallas wygrała 4 ze swoich 6 spotkań, w tym jedno z Wizards – różnicą aż 27 punktów! Aż sześciu zawodników Mavericks zaliczyło dwucyfrowe zdobycze punktowe. Oznacza to, że w ataku trzeba uważać praktycznie na każdego. Dobra defensywa może ograniczyć ich dokonania. Spodziewajmy się, że Rondo będzie broniony przez Turnera, a Ellis przez Bradley’a.

4. Więcej Greena

Jeff Green pojawia się i znika w ostatnich meczach. Powtarza się scenariusz sprzed roku. Znowu trudno przewidzieć czy zdobędzie 6 punktów (tak jak w zwycięstwie nad Kings) czy 22 (tak jak w przegranej z Wizards). Jedno jest pewne – jeśli chcemy wygrywać to jego dyspozycja jest kluczowa. W ostatnim spotkaniu przeciwko Mavericks w listopadzie, Green zanotował rewelacyjne 35 punktów.

5. Dobra passa Sullingera

Sully zalicza w ostatnich trzech spotkaniach 17 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty na grę. To całkiem miła niespodzianka po przeciętnym grudniu, w którym w pięciu meczach zdobywał mniej niż 6 punktów, a dwukrotnie zaliczył okrągłe 0. Dla odmiany, w listopadzie Jared tylko raz miał mniej niż 10 oczek na swoim koncie. Obyśmy dzisiaj widzieli tego listopadowego Sullingera.

Początek spotkania o 1:30 w TD Garden. Oglądajcie, bo warto!