Zapowiedź spotkania Celtics – Magic

green magic

Celtowie powrócili do Bostonu i podejmą drugi raz w ciągu kilku dni Orlando Magic.

Ostatnio nawet najgorsza dotychczas skuteczność z gry (35,8%) nie powstrzymała C’s przed odniesieniem zwycięstwa nad Magikami (91:89). Dzisiaj spróbują oni wygrać dziesiąte z rzędu spotkanie przeciwko drużynie z Florydy. Magic ostatnim razem triumfowali w meczu z Celtami w grudniu 2010 roku.

Gra ofensywna Celtics wygląda coraz lepiej. Przeciwko Heat rzucali oni ze skutecznością prawie 52% z gry, wygrywając 111:110 po buzzer beaterze Jeffa Greena.

Jestem pewien każdego rzutu, który oddaję – powiedział po meczu Green. Kiedy rzuciłem, miałem dobre przeczucie, że wpadnie. I wpadło.

Bostończycy wygrali 3 ostatnie spotkania po nieudanym początku sezonu (0-4). Ich siłą jest przede wszystkim obrona na obwodzie. Jak dotąd C’s ograniczali przeciwników do trafiania zaledwie 28% rzutów dystansowych. Orlando Magic radzili sobie w tym elemencie jeszcze gorzej bo rzucali z 20-procentową skutecznością zza łuku podczas sobotniego meczu.

Kluczowym zawodnikiem Celtów ponownie będzie Jeff Green i Brandon Bass. Oboje w pełni zasłużyli na swoje miejsca w pierwszej piątce. BB w barwach C’s rozegrał 7 wygranych spotkań przeciwko swojej byłej drużynie, w czasie których zaliczał średnio 14 punktów na grę.

Czy dzisiaj odniesie ósme zwycięstwo? Początek spotkania o 1:30 czasu polskiego. Transmisja poniżej.

TRANSMISJA