Zapowiedź spotkania Celtics – Heat

heat celtics

Wyjazdowy back-to-back Celtów i pojedynek, który zawsze elektryzuje fanów obydwóch drużyn.

Celtics (2-4) zmierzą się w nocy z Miami Heat (4-2) w American Airlines Arena. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie pomimo dolegliwości Jamesa. LeBron ma ostatnio problemy z plecami, ale i tak zdobywa średnio ponad 24 punkty, prawie 7,7 asysty oraz 5,5 zbiórki. Jego obowiązki częściowo przejął Dwayne Wade, który bierze na siebie odpowiedzialność za grę w najważniejszych momentach. Heat wygrali 51 z 57 ostatnich spotkań, w których Wade zdobył co najmniej 20 punktów. Dzisiaj będzie miał przeciwko sobie jednego z najlepszych obrońców ligi – Avery’ego Bradley’a. Naprzeciw Jamesa stanie z kolei Green. Uncle Jeff w zeszłym sezonie zdobywał przeciwko Miami przeciętnie ponad 20 punktów, 5 zbiórek i blok. To właśnie przeciwko drużynie z południowej Florydy, rozegrał on swoje najlepsze zawody w karierze, zdobywając 43 punkty przy skuteczności 14/21 z gry.

Heat podejmą Celtics po czwartkowym zwycięstwie nad Clippers 102:97. Celtowie z kolei po wczorajszej wygranej nad Orlando Magic 91:89. Drużyna z Miami wygrała 10 z 12 ostatnich meczów u siebie i 4 z 5 w sezonie zasadniczym przeciwko Boston Celtics. Jeśli C’s rozegrają dzisiaj równe spotkanie od początku do końca to mogą sprawić niespodziankę aktualnym mistrzom NBA.

Rozmawialiśmy o ustawianiu skutecznych zagrywek w czasie gdy wygrywamy i udało nam się [przeciwko Magic – przyp. red.] – powiedział wczoraj Brad Stevens. Ogólnie jestem zadowolony z wyników, ale wciąż mamy wiele pracy.

Brandon Bass był najlepszym zawodnikiem w dwóch zwycięstwach Celtics w tym sezonie i aktualnie po Greenie jest drugim strzelcem w drużynie. Na razie BB spełnia swoją przedsezonową obietnicę poprawy gry w stosunku do poprzedniego roku i jest jednym z najlepszych obrońców w drużynie z Beantown.

Czy duet Green-Bass poprowadzi Celtów do trzeciej wygranej, po słabym starcie tego sezonu? Początek spotkania o 1:30 w Miami.