Zapowiedź spotkania Celtics – 76ers

boston-celtics-chris-babb-phil-pressey-100913

Boston Celtics (0-2) zmierzą się dzisiaj w nocy z ekipą Philadelphia 76ers w trzecim spotkaniu przedsezonowym.

Celtowie w ciągu dwóch meczów przedsezonowych nie byli w stanie pokonać Toronto Raptors i New York Knicks, pomimo znakomitej końcówki w drugim spotkaniu. Jednak w fazie preseason chodzi nie tyle o zwycięstwa, lecz o poprawę gry drużynowej, szczególnie w przypadku ekip w trakcie przebudowy.

„Możemy nie wygrać ani razu, ale nie o to chodzi. Chcemy wyglądać lepiej jako drużyna i przygotować się na sezon zasadniczy. Wiadomo, że chodzi o wygraną, ale skupiamy się przede wszystkim nad zgraniem zespołu” – powiedział wczoraj Gerald Wallace.

Celtics i Sixers spotkali się 2 sezony temu w playoffach, ale oba zespoły znacznie różnią się od tamtych. Bostończycy po ruchach Danny’ego Ainge’a rozpoczęli gruntowną przebudowę odsyłając swoich weteranów do Brooklynu. 76ers są w podobnej sytuacji, stracili bowiem Andre Iguodalę oraz Jrue Holiday’a i zatrudnili nowego trenera – Bretta Browna.  W tegorocznym drafcie dodali jednak do składu Nerlensa Noela oraz Michaela Cartera-Williamsa, czyli centra i rozgrywającego, którzy byli oceniani jako najlepsi na swoich pozycjach w draft class.

Carter-Williams będzie miał dzisiaj bardzo trudne zadanie, ponieważ jego głównym rywalem na boisku zostanie Avery Bradley. Młody rozgrywający będzie musiał dwoić się i troić, żeby nie zostać pogryzionym przez bostońskiego Pitbulla. Z kolei Bradley spróbuje zwiększyć swoją relację asyst do strat, która wynosi aktualnie 1,2 do -1.

„Widzę kilka sytuacji, w których mogę rozdawać podania, ale będę skupiał się na niepopełnianiu tylu strat co ostatnio” – oświadczył po czwartkowym treningu Bradley.

Z pewnością nie tylko Avery będzie starał się dogrywać dokładne podania. Cała drużyna aktualnie zalicza średnio 26,5 asysty w meczu za sprawą między innymi świetnie podającego Olynyka czy Pressey’a.

Czy Celtowie wygrają swoje pierwsze spotkanie przedsezonowe w tym roku? Początek spotkania o 1:00 w Bob Carpenter Center.