Zapowiedź pierwszego spotkania przedsezonowego

Boston Celtics  v. Philadelphia 76ers

Po letniej przerwie Boston Celtics wracają dzisiaj na parkiet TD Garden, gdzie podejmą Philadelphię 76ers.

Celtowie przystępują do spotkania osłabieni kontuzją Rajona Rondo oraz Vitora Faveraniego. Ponadto w ciągu ostatniego tygodnia lekkie urazy odnieśli także: Marcus Smart (pachwina), Jeff Green (łydka) i Joel Anthony (pachwina). Green, jak podały rano oficjalne źródła, nie wystąpi dzisiejszej nocy, a w przypadku Smarta, decyzja należy do niego. To sprawia, że stosunkowo trudno jest przewidzieć dzisiejszą pierwszą piątkę.

Wiadomo, że w wyjściowym składzie zapewnione miejsce ma Avery Bradley i Jared Sullinger. Pewniakiem byłby też Marcus Smart, ale przez kontuzję nie wiadomo czy w ogóle wystąpi. G-Force powinien z kolei zastąpić Greena, a na pozycję centra jest dwóch poważnych kandydatów. W takim układzie dzisiejsza S5 powinna wyglądać następująco:

1 – Marcus Smart (lub Phil Pressey w razie kontuzji)

2 – Avery Bradley

3 – Gerald Wallace

4 – Jared Sullinger

5 – Kelly Olynyk lub Tyler Zeller

Drużyna z Filadelfii ma bardziej jasną sytuację jeśli chodzi o wyjściowy skład. Tony Wroten zastąpi, wracającego po kontuzji, ale nadal niewystarczająco zdrowego, Michaela Cartera-Williamsa, a dołączy do niego Hollis Thompson (też pierwszy raz słyszycie to nazwisko?), Luc Mbah a Moute, Nerlens Noel i Henry Sims.

Będzie to pierwszy mecz Nerlensa Noela, który został wybrany z numerem szóstym zeszłorocznego draftu, ale przez kontuzję lewego kolana opuścił cały sezon.

Trudno przewidzieć wynik tego spotkania, tym bardziej że obie drużyny zmagają się z kontuzjami oraz trudami przebudowy. Mecz powinien być jednak zacięty, ale kto wygra pozostaje niewiadomą.

Początek o 1:30 czasu polskiego w bostońskim TD Garden.