Zapowiedź spotkania Celtics – Thunder

Russell Westbrook nie przestaje zadziwiać swoimi dokonaniami w tym sezonie, ale dzisiaj zmierzy się z jednym z najlepszych obrońców na obwodzie – Avery Bradley’em.

Bradley był w ostatnim czasie jednym z głównych czynników, które pozwoliły Celtom na najdłuższą serię zwycięstw od dwóch sezonów. Dzisiaj spróbują oni wyrwać szóstą wygraną pod rząd. Tym czasem Thunder są na fali 10 zwycięstw przeciwko Konferencji Wschodniej na własnym parkiecie i wygrali ostatnie 4 starcia z Bostonem.

Wróćmy do Westbrooka, który miał 6 triple-doubles od czasu Weekendu Gwiazd NBA. W tym czasie zaliczał on średnio 32,5 punktów, 11 asyst i 10 zbiórek na mecz. Russell dwoi się i troi pod nieobecność Kevina Duranta, żeby zachować OKC w grze o playoffy. Ostatnio stracił również Serge Ibake, który będzie pauzował od 4 do 6 tygodni. Nieobecność Ibaki jest wielkim ciosem nie tylko w obronie Oklahomy. Kongijczyk stawia większość zasłon Westbrookowi w akcjach pick-and-roll. W tym sezonie było ich 417. Jego miejsce zajmie mniej doświadczony Steven Adams.

Thunder pozwolili swoim przeciwnikom na 57 punktów ze strat w ostatnich dwóch spotkaniach, w tym 30 w przegranym meczu 115:119 z Dallas. Wywołuje je często sam Westbrook, który oprócz statystyk na miarę triple-double, zalicza także 6 strat na grę od przerwy ASG i prawie 8 (!) w ostatnich 5 meczach. Jest to jeden z elementów gry, który Celtowie bezlitośnie wykorzystują w tym sezonie. Z średnią 20,3 punktów ze strat rywali są w czołówce ligi.

Boston także gra w osłabieniu. W lutym z powodu złamania kości śródstopia sezon zakończył Jared Sullinger, a od czterech spotkań pauzuje Isaiah Thomas z urazem pleców. W tym czasie najlepszymi strzelcami w zespole są Bradley (15,8) i świetnie grający Zeller (15,3). W ostatnich dwóch meczach Tyler zdobył 44 punkty na skuteczności 19/25 z gry, w tym najlepsze w karierze 26 punktów przeciwko Filadelfii.

Dzięki ich dobrej formie, Celtowie znowu są w grze o playoffy razem z Pacers, Heat, Hornets i Nets. Kolejne zwycięstwo przybliży ich do upragnionej ósemki.

Początek spotkania o 1:00.