Turner podpisze kontrakt do końca miesiąca

Pacers-Celtics-Basketball-MAMS113-WEB800402

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evan Turner, który nadal nie podpisał kontraktu z Boston Celtics, ma to zrobić do 30 września.

Koniec września będzie jednocześnie początkiem obozu treningowego Celtów. Dlaczego były skrzydłowy Sixers i Pacers musiał czekać tak długo? C’s pozyskali go już w lipcu, ale ze względu na brak miejsca w składzie, nie mogli podpisać z nim oficjalnej umowy.

Celtics trzymali Turnera w zawieszeniu dla zwiększenia elastyczności składu, a teraz gdy został już tylko ponad tydzień do rozpoczęcia obozu treningowego, muszą zwolnić dla niego miejsce. To nie dotyczy jednak graczy zaproszonych specjalnie na obóz spoza zespołu (Tim Frazier, Christian Watford, Rodney McGruder), którzy najprawdopodobniej zostaną przydzieleni do Maine Red Claws.

Jeśli Danny Ainge nie znajdzie żadnej wymiany, pewniakiem do opuszczenia zespołu jest Keith Bogans, który prawie nie grał w zeszłym sezonie, a jego 5-milionowy (niegwarantowany) kontrakt bardzo ciąży w salary cap Koniczynek. Kolejni w kolejce są Chris Johnson i Chris Babb, którzy również nie mają zagwarantowanej umowy na kolejny rok.

Spodziewamy się kilku mniejszych ruchów w składzie Celtów w nadchodzącym tygodniu, służących wyłącznie czyszczeniu salary cap, bo fajerwerków już raczej nie będzie…