Top 10 NBA bez zmian

W najnowszej edycji NBA Power Rankings, Boston uplasował się na drugiej pozycji.

Celtowie zaliczyli idealny tydzień, pokonując drużyny Nets, Cavaliers oraz Timberwolves i utrwalili się na pozycji lidera Konferencji Wschodniej. Po bardzo słabym okresie świątecznym, w trakcie którego C’s dali się wyprzedzić na wschodzie Raptors, aktualnie zaliczają serię 6 spotkań bez porażki (najdłuższy winning streak w lidze).

Głównym elementem powrotu do seryjnego wygrywania Celtics jest obrona. W ostatnich 3 meczach podopieczni Brada Stevensa nie dali sobie rzucić więcej niż 88 punktów, a dwukrotnie wstrzymywali przeciwników poniżej 86 oczek: 84 (T’Wolves) i 85 (Nets). Boston jest aktualnie jedyną ekipą, której defensywny rating wynosi poniżej 100 (99,7).

W ubiegłotygodniowym zestawieniu obyło się bez większych zmian – cała pierwsza dziesiątka pozostała na pozycjach z poprzedniego rankingu, a jedyną drużyną, która zaliczyła spektakularny wzrost są Charlotte Hornets – z 24. na 20. miejsce. Liderem pozostali legitymujący się najlepszym bilansem Golden State Warriors (33-8), najgorszą ekipą Orlando Magic (12-29).

Gdzie są ci Magicy z początku sezonu?