Summer League 2017

Rozgrywki ligi letniej rozpoczną się dla Bostonu już w poniedziałek.

Mimo braku informacji o oficjalnych składach wiemy, że roster Celtów będzie wypełniony po brzegi talentami. Głównymi nazwiskami będą z pewnością Jaylen Brown (drugi rok), Jayson Tatum (debiut), Semi Olejeye (debiut) i Ante Zizic (debiut). Ten ostatni dołączył do zespołu w tym tygodniu i będzie chciał udowodnić, że jego miejsce jest w najlepszej lidze świata. Dwudziestoletni Chorwat ma za sobą udany sezon w tureckim zespole Darussafaka, gdzie trenował pod okiem Davida Blatta i notował statystyki na poziomie 9 punktów oraz 7 zbiórek w 22 minuty gry.

Jego czas gry w lidze letniej będzie jednak ograniczony. Zizic przyjechał do Bostonu wyeksploatowany sezonem w Turcji. Mimo tego Celtowie chcą zobaczyć jakie zrobił postępy. W obliczu pozyskania dużych nazwisk, C’s prawdopodobnie rozejdą się z większością z czwórki: Amir Johnson, Jonas Jerebko, Tyler Zeller i Kelly Olynyk. Dla Chorwata to szansa na grę w podstawowym składzie od nowych rozgrywek i stworzenie formacji podkoszowej z Horfordem i/lub potencjalnie Griffinem.

Oprócz wyżej wymienionych w składzie Summer League zobaczymy Demetriusa Jacksona (drugi rok), Jordana Mickey (drugi rok), Abdela Nadera (drugi rok), Kadeema Allena (debiut), Jabari Birda (debiut), Landena Lucasa (debiut) oraz Scoochie Smitha (debiut). Zabraknie Guerschona Yabusele, który jest w trakcie rehabilitacji po majowej operacji stopy.

Celtics wezmą udział w dwóch ligach letnich: Utah (3-6 lipca) i Las Vegas (7-17 lipca). W tej pierwszej trenerem będzie Jerome Allen, a w drugiej Walter McCarty.

Poniżej przedstawiamy terminarz Bostonu:

Utah Summer League

3/4 lipca 1:00 – Boston vs. Philadelphia

5/6 lipca 1:00 – Boston vs. San Antonio

6/7 lipca 3:00 – Boston vs. Utah

Las Vegas Summer League

8/9 lipca 2:30 – Boston vs. L.A. Lakers

9/10 lipca 2:30 – Portland vs. Boston

11/12 lipca 0:30 – Philadelphia vs. Boston

Od 12 lipca rozpocznie się faza playoffs, w której zmierzą się najlepsze zespoły.

Zawodnicy Celtics, na których warto zwrócić uwagę:

5. Abdel Nader

4. Jaylen Brown

3. Semi Ojeleye

2. Ante Zizic

1. Jayson Tatum