Sullinger z kontuzją stopy

Jared Sullinger obejrzy z ławki dzisiejsze spotkanie z Sacramento Kings.

Sully doznał urazu lewej stopy i zrezygnował z wczorajszych treningów. Lekarze mówią, że odczuwa ból śródstopia w momencie nacisku na nogę, ale na konkretne decyzje co do leczenia trzeba jeszcze poczekać. Wiadomo jednak, że opuści minimum 3 najbliższe spotkania wyjazdowe na zachodzie.

Jared został kontuzjowany w wygranym meczu z Hawks, ale dopiero wczoraj zbadał go sztab medyczny Celtów. Jak sam powiedział – myślał, że to tylko zwichnięcie i zdąży się zregenerować w czasie przerwy spowodowanej Weekendem Gwiazd, ale ból nie ustąpił. W środę Sullinger przerwał z tego powodu trening i zwrócił uwagę trenerów, a ci zlecili mu badanie rentgenowskie, które wykazało kontuzję przeciążeniową przodostopia.

Sully dołączył tym samym do kontuzjowanego wcześniej Olynyka, więc w kolejnych spotkaniach Celtom zabraknie dwóch graczy z podstawowego składu. Tylko 10 zawodników będzie gotowych do gry w meczu z Sacramento Kings. Może to oznaczać debiut Shavlika Randolpha, który spędził już ponad miesiąc na ławce rezerwowych. Kto wie, może Shav znowu pokaże, że warto go zatrzymać w drużynie tak jak to robił w 2013 roku.

Będzie miał ku temu okazję po 4:00, kiedy Celtowie podejmą Kings w Sacramento.