Smart zrzucił ponad 10 kilogramów

Marcus Smart zrobił coś co nie udało się wcześniej Jaredowi Sullingerowi.

Mimo, że obaj znacznie się różnią pozycjami na boisku i stylem gry, to jedną cechę mają wspólną – skłonność do nadwagi. Tego lata Smart postanowił jednak zrobić coś ze sobą, a Sully… cóż, przeprowadza się do Chin.

W skrócie: Marcus zatrudnił swojego osobistego kucharza, przeszedł na dietę i przestał stołować się w fast foodach. Do tego jeszcze codziennie wizyty na siłowni. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Przez prawie 4 miesiące Smart zrzucił ponad 10 kilogramów (od 9 do 14, zależnie od źródła), a były nawet czasy kiedy dochodził do 105 kilogramów…

Jak sam podkreśla, czuje się teraz jak nowo narodzony, a utrata masy ma mu pomóc zwalczyć problemy z plecami i polepszyć kondycję. Część osób zaczęła się martwić czy lżejszy Smart będzie tak samo skuteczny w defensywie jak przedtem. Pamiętamy, że był w stanie bronić pozycje od 1 do 3, a nawet część „czwórek”. Marcus przekonuje jednak, że utrata masy nie wpłynęła na jego siłę, a Jaylen Brown twierdzi, iż Smart jest teraz bardziej eksplozywny i szybszy.

Al Horford twierdzi z kolei, że Marcus jest lżejszy aż o 14 kilogramów, łapie loby pod koszem i robi wsady 360 stopni.

Smart wygląda naprawdę dobrze przed kolejnym sezonem, a jego szybkość może pomóc w obronie „jedynek” i „dwójek” czyli tych pozycji, których mistrzem defensywy był Avery Bradley.

Marcus Smart weight-loss