Smart w drugim składzie najlepszych debiutantów

Marcus Smart został wybrany do drugiej piątki najlepszych debiutantów sezonu 2014/15.

Numer szósty draftu 2014 otrzymał 142 punkty, w tym: 28 do pierwszego (liczone podwójnie) i 86 do drugiego składu. W zestawieniu był trzecim rozgrywającym po Elfridzie Paytonie z Orlando Magic i Jordanie Clarksonie z Los Angeles Lakers.

Zawodnicy do obydwóch składów zostali wybrani przez 130 czołowych komentatorów i dziennikarzy sportowych. Oto pełna lista nazwisk w tegorocznych All-Rookie Teams:

allrookie2015

Podczas swojego debiutanckiego sezonu Smart notował średnie na poziomie 7,8 punktów (8. miejsce wśród pierwszoroczniaków); 3,3 zbiórek (9. miejsce); 3,1 asyst (4. miejsce) oraz 1,5 przechwytu (2. miejsce) na mecz. Były reprezentant Oklahoma State spędzał średnio na parkiecie 27 minut (4. miejsce) i rozegrał 38 spotkań w pierwszej piątce Bostonu.

Tak Danny Ainge skomentował wyróżnienie Smarta:

„Moim zdaniem z racji tego, że Marcus był najmłodszy, to towarzyszyło mu najwięcej znaków zapytania w tym roku. Byłem najbardziej podekscytowany jego rozwojem, chociaż widziałem progres wśród każdego z naszych debiutantów. Miło było patrzeć jak Marcus wyrabiał sobie własną markę w NBA i to nie tylko jako zawodnik, który potrafi grać, ale co ważniejsze pomaga wygrywać.”