Sławni kibice Celtics

Podczas praktycznie każdego spotkania w NBA hale wypełniają się do ostatniego miejsca.

Owe miejsca zajmują oczywiście kibice i najbardziej zagorzali fani swoich drużyn. Wśród nich są również celebryci. Piosenkarze, aktorzy, komicy, prezenterzy czy przedstawiciele innych dyscyplin sportowych zasiadają na krzesełkach pod kopułą stadionu, aby dopingować swój zespół.

Do najsławniejszych fanów Boston Celtics należą:

steve2

Aerosmith/Steven Tyler – amerykański zespół rockowy grający w charakterystycznym stylu będącym mieszanką hard rocka i bluesa. Podczas swojej wciąż trwającej kariery sprzedali ponad 150 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. Źli chłopcy z Bostonu są jednymi z najzagorzalszych fanów C’s i od lat są widywani na spotkaniach w TD Garden.

davis_bostor14_spts

Mark Wahlberg – amerykański aktor (dwukrotnie nominowany do Oscara) i producent filmowy. Do jego najbardziej znanych filmów należą ‚Ted’, ‚Fighter’, ‚Strzelec’ czy ‚Max Payne’. Urodzony w Bostonie aktor od dzieciństwa interesował się sportem a w szczególności baseballem i koszykówką. Tak właśnie zrodziła się miłość do Celtics i Boston Red Sox. Wahlberg był niejednokrotnie widywany na trybunach TD Garden ale również w Staples Center gdzie obserował pojedynki Celtics – Lakers.

102048914_display_image

Mike O’Malley – amerykański aktor i pisarz najbardziej znany z komedii CBS ‚Tak, kochanie’. Kolejny po Wahlbergu aktor urodzony w Bostonie który od najmłodszych lat kibicuje Celtom. O’Malley jednak w przeciwieństwie do swoich bostońskich kolegów aktorów na mecze przychodzi zazwyczaj w dresie Celtów i czapce z logo drużyny z Beantown.

Ben+Affleck+Orlando+Magic+v+Boston+Celtics+JXqQKWcz3wWl

Ben Affleck – amerykański aktor i producent filmowy. Jego bez najbardziej znanymi filmami są ‚Suma wszystkich strachów’, ‚Pearl Harbor’,  ‚Operacja Argo’, ‚Batman’ czy ‚Buntownik z wyboru’. Z wspomnianych aktorów to właśnie Affleck najczęściej pojawia się w ‚ogródku’ i dopinguje Celtów z pierwszego rzędu najczęściej razem ze swoją żoną Jennifer Garner.

matt-damon

Matt Damon – amerykański aktor, scenarzysta i producent filmowy. Sławę przyniosły mu filmy: ‚Infiltracja’, pentalogia ‚Bourne’a’ oraz ‚Buntownik z wyboru’, do którego scenariusz napisał wspólnie ze swoim bliskim przyjacielem Benem Affleckiem – obaj zostali uhonorowani Oscarem w kategorii Najlepszy scenariusz oryginalny i  obaj często zasiadają na trybunach TD Garden.

Znacie innych sławnych kibiców Celtics? Podzielcie się wiedzą w komentarzach!