Skrót wiadomości z Celtics Media Day

WALTHAM – Celtowie wrócili do swojego obozu w Waltham koło Bostonu. Było to pierwsze spotkanie całej drużyny po przebudowie przed sezonem 2012-13.

Na miejscu byli bostońscy dziennikarze: Molly McGrath i Marc D’Amico, którzy przeprowadzili wywiad z prawie wszystkimi zawodnikami Celtics podczas 3-godzinnego spotkania. Jak wiadomo w tym czasie podanych zostało bardzo dużo informacji o drużynie i nadchodzącym sezonie. Oto skrót najważniejszych informacji:

• Jason Terry jest już bardzo popularny w zespole. Prawie każdy z bostończyków był zadowolony, że Jet będzie nosił barwy Celtów. On sam nie krył sympatii dla drużyny i mówił o tym co wniesie do gry: „Moim zadaniem jest kozłowanie piłki, podawanie i trafianie rzutów – szczególnie w czwartej kwarcie, kiedy trzeba wygrać mecz.”

• Wielu w Bostonie jest przekonanych, że Rondo jest najlepszym rozgrywającym w lidze. Terry opowiedział historię z zeszłego sezonu, kiedy to Jason Kidd powiedział, iż właśnie Rondo jest w tej chwili najlepszy w NBA na pozycji PG. Rajon to potwierdził w udzielonym wywiadzie: „Myślę, że jestem jednym z najlepszych, jak nie najlepszym rozgrywającym w lidze, przede wszystkim jeśli chodzi o podawanie piłki.”

• Doc Rivers ma teraz bardzo dużo wszechstronnych graczy i dlatego przygotował aż 19 scenariuszy wyjściowych składów, które będzie stopniowo redukował. Jednak w związku dużą ilością utalentowanych nowych graczy, Rivers ma bardzo dużo możliwości jeśli chodzi o ustawienia w grze. Oby kontuzje nie przeszkodziły w ich realizacji.

• Jeff Green jest szczęśliwy powracając do Bostonu po operacji serca. Wyjaśnił, że nigdy nie wybierał się do innej drużyny w lidze i podpisując kontrakt z Celtami ma teraz „najlepszego rozgrywającego i najlepszego trenera w NBA.”

• Rondo organizował treningi dla drużyny latem w UCLA, na których był także KG nie ukrywając, iż jest to pierwszy raz mimo 17 sezonów w lidze, kiedy bierze on udział w takim przedsięwzięciu.

• Jess Camerato z CSNNE.com ogłosił, że Paul Pierce i Kevin Garnett chcą odejść na emeryturę razem, nieważne kiedy to nastapi.

• Pierce oświadczył, iż jest gotowy do gry. Pracował ciężko w czasie wakacji i jego ciało jest gotowe na wysiłek. Żartował, że jest gotowy na 97,3% po rehabilitacji kolana, które było kontuzjowane w zeszłych playoffs.

• Rivers zdradził, że Courtney Lee będzie wychodził w pierwszej piątce, a Terry będzie wychodził z ławki. Obydwaj zawodnicy czują się dobrze z takim ustawieniem i Doc jest z tego powodu bardzo zadowolony.

• Chris Wilcox nie może się doczekać powrotu do treningów. Przyznaje jednak, że nie jest jeszcze w pełni gotowy na rozpoczęcie sezonu, ponieważ bardzo ciężko mu wrócić do pełni sił po operacji serca.

• Ulubieniec fanów w Bostonie Brian Scalabrine będzie pracował jako komentator w CSN w tym sezonie. Był już gościnnie komentatorem w tegorocznych playoffs. Brian wyznaje, że jest bardzo podekscytowany nową rolą i możliwościami pracy w mieście, które tak go kocha.

• Big Ticket natomiast oświadczył, iż nie utrzymuje już kontaktów z Rayem Allenem i usunął jego numer ze swojego telefonu. Pytany o więcej szczegółów powiedział: „Tak wybrałem. To była moja osobista decyzja. Mówiłem już wam, że Ray jest mi bliski. Znam jego rodzinę. Życzę mu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego. Gdy człowiek podejmuje decyzje kierując się dobrem rodziny to nie możesz mieć mu tego za złe.”

• The Truth także wspomniał o Rayu Allenie w wywiadzie: „Myślałem że skończymy kariery razem: ja, Kevin i Ray. Byłem bardzo zaskoczony jego przenosinami do Miami. Ale znacie Raya. Jest dorosłym facetem. Podjął decyzję, która jest dla niego i jego rodziny najlepsza. Gdyby miał już odejść i mógłbym decydować to chciałbym by przeniósł się do Clippers. Wybrał jednak naszych rywali w Konferencji Wschodniej. Wiecie, Ray lubi golfa. Może to miało wpływ na jego decyzję. Może nie lubił grać w golfa zimą w Bostonie.”