Scalabrine nie chce rewolucji w składzie Celtics

W wywiadzie dla stacji 98.5 The Sports Hub’s, Scal mówił o konieczności pozostawienia Garnetta i Pierce’a w Bostonie:

„Każdy mówi o przebudowie. Ja myślę, że oni są w dobrej pozycji [żeby zdobyć mistrzostwo – przyp. red.] przynajmniej przez kolejne 2 lata. Nawet jeśli Garnett odejdzie na emeryturę, a Pierce trafi gdzieś indziej, to nadal nie będą mieli wystarczająco dużo miejsca w budżecie, żeby zrobić jakieś większe ruchy transferowe. Mogą wymieniać zawodników, ale ja mówię o tym co mają teraz. Dlaczego nie zatrzymać tych gości, aby grali swoją koszykówkę przez kolejne 2 lata?”

White Mamba uważa też, że KG jest wart swojego 13-milionowego kontraktu:

„Kevin Garnett był All-Starem w tym roku. Nie można myśleć o nim tak jak 5 lat temu, ale nadal jest bardzo solidnym wysokim. Zarabia 13 milionów dolarów, a Andris Biedrins nawet nie schodzi z ławki i dostaje 9. Jest wielu gości, od których KG jest 10 lub 100 razy lepszy w swoim wieku. Garnett zapracował na te 13 milionów.”

Słabą dyspozycję Pierce’a Brian uzasadnia natomiast brakiem Rajona Rondo w rotacji:

„Nawet jeśli nie chcesz przedłużyć kontraktu Pierce’owi, to w długim terminie nic złego się nie stanie. Wszyscy mówią, że zawiódł w playoffach, ale ja sądzę, iż było to spowodowane nieobecnością Rondo i Paul musiał robić za dużo na parkiecie. Myślę, że muszą ich zatrzymać, a w drafcie wybrać silnego wysokiego, potrafiącego zbierać piłki. To powinno bardzo pomóc.”

Na koniec dodał, że kłopoty Celtics nie są tak wielkie jak wszyscy mówią. Muszą jedynie poprawić kilka elementów gry.

Leave a Comment