Scalabrine nie chce rewolucji w składzie Celtics

W wywiadzie dla stacji 98.5 The Sports Hub’s, Scal mówił o konieczności pozostawienia Garnetta i Pierce’a w Bostonie:

„Każdy mówi o przebudowie. Ja myślę, że oni są w dobrej pozycji [żeby zdobyć mistrzostwo – przyp. red.] przynajmniej przez kolejne 2 lata. Nawet jeśli Garnett odejdzie na emeryturę, a Pierce trafi gdzieś indziej, to nadal nie będą mieli wystarczająco dużo miejsca w budżecie, żeby zrobić jakieś większe ruchy transferowe. Mogą wymieniać zawodników, ale ja mówię o tym co mają teraz. Dlaczego nie zatrzymać tych gości, aby grali swoją koszykówkę przez kolejne 2 lata?”

White Mamba uważa też, że KG jest wart swojego 13-milionowego kontraktu:

„Kevin Garnett był All-Starem w tym roku. Nie można myśleć o nim tak jak 5 lat temu, ale nadal jest bardzo solidnym wysokim. Zarabia 13 milionów dolarów, a Andris Biedrins nawet nie schodzi z ławki i dostaje 9. Jest wielu gości, od których KG jest 10 lub 100 razy lepszy w swoim wieku. Garnett zapracował na te 13 milionów.”

Słabą dyspozycję Pierce’a Brian uzasadnia natomiast brakiem Rajona Rondo w rotacji:

„Nawet jeśli nie chcesz przedłużyć kontraktu Pierce’owi, to w długim terminie nic złego się nie stanie. Wszyscy mówią, że zawiódł w playoffach, ale ja sądzę, iż było to spowodowane nieobecnością Rondo i Paul musiał robić za dużo na parkiecie. Myślę, że muszą ich zatrzymać, a w drafcie wybrać silnego wysokiego, potrafiącego zbierać piłki. To powinno bardzo pomóc.”

Na koniec dodał, że kłopoty Celtics nie są tak wielkie jak wszyscy mówią. Muszą jedynie poprawić kilka elementów gry.