Rośnie zainteresowanie Greenem i Bassem

brandon-bass jeff green

Ligowe źródła donoszą o wzroście zainteresowania drużyn NBA skrzydłowymi Celtics: Jeffem Greenem i Brandonem Bassem.

A. Sherrod Blakely z CSNNE.com poinformował wczoraj, że zapotrzebowanie na usługi Greena jest bardzo wysokie, jeśli nawet nie wyższe niż na Rajona Rondo!

Jeff ma opcję gracza na kolejny rok. Oznacza to,że już po tym sezonie może zdecydować o jej niewykorzystaniu i testować wolną agencję. Wciąż jednak nie wiadomo jakie są jego plany i czy GM Celtów – Danny Ainge chce zatrzymać go na dłużej w Bostonie. C’s mogą próbować zmniejszyć pensję Greena w nowym kontrakcie lub wytransferować go do innego klubu NBA.

Przed sezonem mówiło się o rychłej wymianie Jeffa, ale jego dobra dyspozycja sprawia, że DA powinien dobrze przemyśleć taką decyzję.

Steve Bulpett donosi z kolei o tym, że drużyny zaczynają pytać o dostępność Brandona Bassa. Podobno wśród skautów już toczą się rozmowy, a to wstęp do ewentualnych propozycji transferów.

Kontrakt Bassa jest kontraktem schodzącym. Oznacza to, że po tym sezonie stanie się wolnym agentem. Brad Stevens uciął ostatnio jego minuty na parkiecie dając więcej Olynykowi, który występuje w pierwszej piątce. To jednak nie powstrzymało BBassa od całkiem niezłych notowań, które zwiększają jego wartość transferową. Zalicza on bowiem ponad 8 punktów (53% z gry), 3 zbiórki i asystę na mecz. Czas gry Brandona to obecnie średnio 18,5 minuty w każdym spotkaniu.

Podobno Rajon Rondo i Gerald Wallace już widzą Brandona Bassa w drużynie pretendującej do tytułu mistrza NBA.