Rondo otwarty na przedłużenie kontraktu z Dallas lub Houston

rondo (2)

Od wczorajszej nocy mamy istną lawinę newsów dotyczących transferu Rajona Rondo.

Najpierw wyszło na jaw, że Celtowie zainicjowali rozmowy z innymi teamami, szczególnie w konferencji zachodniej, potem że Rondo wybiera się do Dallas, a teraz, że jeśli dojdzie do wymiany, Rajon podpisze przedłużenie kontraktu z dwoma drużynami. Via CBS Sports:

W obliczu poważnych rozmów Danny’ego Ainge’a z kilkoma ekipami na temat ofert wymiany Rondo, ligowe źródła donoszą, że rozgrywający jest gotów do przedłużenia kontraktu z co najmniej dwoma z nich: Mavericks i Rockets.

Inni, w tym Lakers i Knicks są daleko od osiągnięcia porozumienia. Ainge jest niechętny wymianie Rondo w obrębie konferencji, a co dopiero dywizji, a jeśli chodzi o Lakers to są oni w stanie oddać zastrzeżony (top 5) pick z 2015 roku i schodzący kontrakt Nasha warty 9,7 mln dolarów. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że będą chcieli pozyskać Rondo w czasie wolnej agencji, o ile ten nie zostanie wytransferowany przed końcem okna transferowego – 19 lutego.

Jeśli to prawda i takie deklaracje wyszły od niego – Rondo jest już jedną nogą poza Bostonem. Pytanie czy skupić się na próbach zatrzymania (jeszcze wczoraj mówił, że nigdzie się nie wybiera), czy wycisnąć jak najwięcej z wymiany przed 19 lutym. Na razie nikt nie oferuje wystarczająco dużo, żeby rozważyć opcję transferu, ale głupio by było gdyby okazało się, że po sezonie Rajon nie przedłuży z Celtami kontraktu i zostaniemy na lodzie.