Rondo i Crawford zagrają razem?

bradley crawford

Jak dowiadujemy się z oficjalnego profilu Celtics na Twitterze, Brad Stevens pytany o Rondo i Crawforda grających razem na boisku, powiedział, że najlepsze drużyny jakie trenował miały kilku rozgrywających na boisku:

Może to oznaczać, że Brad Stevens przez przypadek uchylił rąbka tajemnicy co do tego, kto będzie występował w pierwszej piątce po powrocie Rajona Rondo i w rezultacie zostanie głównym SG w drużynie.

C’s nie wykorzystali opcji Crawforda, a Bradley nie zgodził się na przedłużenie kontraktu (podobno miał dostawać 6 milionów za sezon), więc oboje staną się latem zastrzeżonymi wolnymi agentami. W takiej sytuacji lepszą opcją dla Bostonu może być rzeczywiście podpisanie kontraktu z JC (bardziej wszechstronny, potrafi grać na pozycjach 1 i 2), ponieważ będzie on żądał mniejszych pieniędzy od AB, który chciałby dostawać co najmniej 8 milionów dolarów za sezon. Miejmy nadzieję, że uda się jednak zatrzymać ich obu i któremuś dać rolę 6-th mana, ale może to być trudne. C’s będą na pewno szukać oszczędności w następnym roku (Rondo chce maksymalnego kontraktu) i przy wygórowanych żądaniach finansowych Bradley’a być może zdecydują się tylko na Crawforda. Pytanie jeszcze co stanie się Lee, który aktualnie ma najwyższy kontrakt z wszystkich SG Bostonu, obowiązujący do sezonu 2015/16 włącznie.