Rodzina Pierce’a gotowa do przeprowadzki

Jak informowaliśmy ostatnio, najbliżsi Pierce’a wierzą, że rozegrał on swój ostatni mecz w barwach Celtics. Teraz jak donosi Boston Globe, rodzina Paula przygotowuje się do opuszczenia Beantown. W artykule, którego głównym tematem jest powrót na ławkę trenerską Doca Riversa, Gary Washburn pisze:

„Celtowie muszą zdecydować do końca czerwca czy wykupić kontrakt Pierce’a za 5 milionów dolarów. Ainge powiedział, że nie doszło jeszcze do rozmów pomiędzy stronami, ale jak mówią źródła ligowe, rodzina Paula rozpoczęła przygotowania do przeprowadzki z Bostonu, zakładając, że dojdzie do wykupu lub wymiany z udziałem The Truth przed kolejnym sezonem.”

35-letni Pierce ma w umowie zapisaną kwotę ponad 15 milionów dolarów (15,3), obowiązującą przez kolejny rok. Jednakże gwarantowane jest tylko 5 milionów z tej kwoty i do 30 czerwca Celtowie mają prawo wykupić kontrakt Paula. Stałby się on wtedy wolnym agentem i każda drużyna mogłaby go podpisać. Ainge bierze pod uwagę również wymianę i zapewne jeśli nie dojdzie ona do skutku, to pozostanie tylko wykup kontraktu.

DA nadal utrzymuje, że nie rozmawiał jeszcze z żadnym z dwóch weteranów:

„Musimy iść naprzód bez względu na wszystko. Teraz przygotowujemy się do draftu, a potem do wolnej agencji. Jednak w tym czasie przeprowadzę rozmowę z Kevinem. Nie mam pojęcia co się stanie, ale chcę żeby KG miał trochę czasu na przemyślenia. Nie będę podejmował żadnych decyzji na przełomie następnego tygodnia, więc to dobry czas na rozmowę. Wiemy, że musimy szukać dróg, żeby stać się lepsi i to się nie zmieni niezależnie od tego czy Paul i KG będą tu, czy nie.”

Z Pierce’m na wylocie, Danny może mieć nie lada problem przy przekonywaniu Garnetta, który swój los w dużej mierze uzależnia od tego co zrobi Paul.