Rajon Rondo opuści Boston?

rondokontuzja

Analizując najsłabszą od lat Konferencję Wschodnią, Bill Simmons poruszył temat potencjalnego odejścia Rondo z Bostonu.

Oni [Celtics – przyp. red.] utrzymują, że nie wymienią Rondo bez pozyskania jakiegoś klasowego zawodnika. Ale jak jesteś 27-letnim Rajonem Rondo, wracasz po poważnej kontuzji kolana, za 19 miesięcy będziesz wolnym agentem i musiałeś obserwować odejście swojego najlepszego kumpla (Kendricka Perkinsa), ciągłe próby wymiany jednego z najlepszych strzelców wszech czasów (Ray Allen), a potem pozbycie się tego lata jednego z najlepszych Celtów w historii (Paul Pierce) oraz jednego z najlepszych silnych skrzydłowych, którzy kiedykolwiek grali w koszykówkę (Kevin Garnett)… To znaczy, nie powinieneś mieć się na baczności?

Rondo dostanie tylko 12 milionów w tym sezonie i 13 rok później. Z tego co słyszałem, on chce maksymalnego kontraktu i szansy na mistrzostwo teraz (nie później). Co jeśli Rondo postawi Celtom następujące ultimatum:

„Chcę grać dla pretendenta do tytułu albo nie gram w tym sezonie… i chcę stąd odejść w 2015 roku.”

Nazwą to blefem i powiedzą: „Nie, masz aktualny kontrakt i nie wymienimy cię”?

Czy to spowoduje, że zaczną nim handlować? Jeśli on nie zacznie niedługo normalnie trenować, to znaczy, że coś wisi w powietrzu i chce odejść.

RR9 na pewno dostanie maksymalny kontrakt, niezależnie od tego gdzie wyląduje, ale czy jego dłuższa przerwa nie oznacza po prostu, że chce być gotowy do gry w 100 procentach? Jego rola w drużynie z Bostonu zmieniła się znacznie po odejściu Pierce’a i Garnetta. Teraz to jest liderem, mimo że nie występuje na boisku. To on chwali kolegów w mediach i jest najgłośniejszy na treningach. Tak nie zachowuje się ktoś kto żąda wymiany do innego klubu.