Przepełniony skład Celtics

Celtics huddle

Na 2 dni przed rozpoczęciem obozu treningowego Celtowie mają aż 22 zawodników w składzie.

Limit w offseason wynosi natomiast tylko 20. Brakuje miejsca dla Evana Turnera i Christiana Watforda – zaproszonego przez C’s na obóz treningowy. Watford został zwolniony tuż przed wymianą Keitha Bogansa do Cavaliers, po czym tego samego dnia Celtowie ogłosili, że ponownie podpiszą z nim kontrakt.

Będzie to jednak możliwe tylko wtedy, kiedy zwolnią się 2 miejsca. Pozyskani przez Boston w wymianie z Cavs: John Lucas III i Malcolm Thomas są teraz pierwsi na wylocie z drużyny, ponieważ jedyni mają niegwarantowane kontrakty. Zaraz po nich jest Erik Murphy oraz dwóch zawodników podpisanych specjalnie na obóz treningowy: Rodney McGruder i Tim Frazier.

Bez Turnera i Watforda, Boston ma 20 graczy w składzie, a to uniemożliwia zawarcie oficjalnej umowy z którymś z nich. Danny Ainge ma więc jeszcze 2 dni żeby zrobić im miejsce, bo do czasu obozu treningowego, kontrakty muszą być już oficjalnie podpisane. Dodatkowo po meczach przedsezonowych Celtowie będą musieli wykonać kilka ruchów, żeby zmieścić się w limicie 15 zawodników.