Przełomowy sezon Sullingera?

Sporting News opublikowało zestawienie ośmiu graczy, których kolejny sezon może być przełomowym w karierze.

Znalazł się na niej jeden reprezentant Celtics – Jared Sullinger. Oto co o nim napisali w SN:

Marcus Smart, Jae Crowder, James Young. Jest mnóstwo zawodników w Bostonie, dla których kolejny rok może być przełomowy. Jednak z całej grupy to Sullinger jest do tego najlepiej przygotowany.

Kondycja od dawna jest jego piętą achillesową – jeśli podpisze przedłużenie kontraktu z Celtics to może się w nim pojawić klauzula Glena Davisa – ale ciężko pracuje nad tym, żeby na obóz treningowy być w najlepszej formie w karierze. Z tego co widać dobrze mu idzie.

Badania pokazują, że wypoczęty Sullinger jest znacznie skuteczniejszy w trafianiu do kosza i ma potencjał na zostanie liderem Bostonu. Biorąc pod uwagę mnogość młodych talentów w drużynie, na pewno będą go potrzebować.

Oprócz Sullingera na liście znalazły się takie nazwiska jak: Rudy Gobert, Victor Oladipo, Giannis Antetokounmpo, Clint Capela, Reggie Jackson, Michael Kidd-Gilchrist oraz C.J. McCollum.

Sully w ubiegłym sezonie notował statystyki na poziomie 13,3 punktów, 7,6 zbiórek oraz 2,3 asyst na grę, a w ostatnich dwóch latach był dziesiątym najlepszym strzelcem z półdystansu w całej NBA. W tym roku oprócz walki z nadwagą przyjdzie mu także walczyć o minuty i miejsce w składzie. Celtowie mają aktualnie 7 zawodników na pozycjach 4-5 i każdy z nich będzie chciał udowodnić swoją wartość: od solidnego Johnsona, przez wracającego po kontuzji Lee, do spragnionego sukcesów Jordana Mickey’a.

Source :

SportingNews

COMMENTS

Comments are closed.