Powrót Garnetta i Pierce’a. Celtics wygrywają z Wizards

Boston Celtics zaliczyli swoje 40 zwycięstwo w sezonie, pokonując Washington Wizards 107:96 na własnym parkiecie.

Po długiej nieobecności, w końcu widzieliśmy na parkiecie Kevina Garnetta i od razu było widać efekty jego gry. Obrona działała nieźle i nie pozwalała Czarodziejom zdobywać łatwych punktów. Wrócił także Paul Pierce, który ostatnio również zmagał się z urazem stopy.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, a po obydwóch stronach punktowali prawie wszyscy zawodnicy. Bass, Green i Wilcox zdobyli w tym czasie po 8 punktów, a Pierce dodał 7. Celtowie odchodzili na 7-punktową przewagę, ale gościom udawało się ją skutecznie neutralizować i kiedy schodzili do szatni wynik wskazywał na 56:52 dla Bostonu.

Trzecia kwarta to przede wszystkim dominacja Bassa i Terry’ego. Pierwszy z nich zdobył w tym czasie 8, a drugi 7 punktów. Agresja i pewność siebie Bassa, którą rzadko widywaliśmy w tym sezonie, przyczyniła się do jego dobrej gry i w efekcie świetnej gry zespołowej. W pierwszych pięciu minutach trzeciej kwarty goście zdobyli zaledwie 7 punktów, w porównaniu do 16 gospodarzy, a po kolejnych akcjach Lee i Terry’ego, Boston osiągnął najwyższe, 18-punktowe prowadzenie w meczu. Wizards próbowali jeszcze odrabiać straty w ostatniej odsłonie, ale wyrównana gra Celtów im na to nie pozwoliła.

Celtics wygrali rywalizację na deskach 38-36 i mieli tyle samo strat co Czarodzieje. Mieli także 26 asyst, w porównaniu do 23 rywali.

Po pięciu zawodników w obydwóch drużynach zdobyło 10 lub więcej punktów:

W Bostonie: Bass – 20, Pierce – 15, Wilcox – 13, Garnett – 12 i  Bradley – 10.

W Waszyngtonie: Wall – 16, Price – 15, Ariza – 14, Webster – 12 i Seraphin – 10.

Shavlik Randolph w 15 minut gry zdobył 8 oczek i miał 7 zbiórek, a dominujący w ostatnich spotkaniach Jeff Green, po kłopotach z faulami, schodził do szatni z dorobkiem 8 punktów i 3 zbiórek.