Pierce o wymianie i powrocie do Bostonu

Jak podaje ESPN Boston, Paul Pierce spróbuje uniknąć występu w czasie meczu przedsezonowego pomiędzy Celtics i Nets 23 października w TD Garden. The Truth chce, żeby jego powrót na bostoński parkiet odbył się w trakcie sezonu zasadniczego.

„Powrócę do Bostonu tylko raz w kolejnym roku” – oświadczył Pierce, sugerując wizytę podczas spotkania 26 stycznia.

Paul dodał także, że aklimatyzuje się w nowej drużynie:

„Naprawdę dobrze się przystosowuję, oswajam ze zmianami i nie mogę się doczekać.”

„Nie muszę się motywować tą wymianą, ani niczym z tych rzeczy, chcę wygrać mistrzostwo. Nie spędzę już dużo czasu w NBA, więc celem jest wygranie jednego lub dwóch mistrzostw przed zakończeniem kariery. To moja motywacja.”

The Truth wyjaśnił także dlaczego wraz z Kevinem Garnettem opuścił Boston:

„Znam to wszystko od środka. Dużo rzeczy zostało rozdmuchanych przez media, ale Doc mówił, że nie chce być częścią przebudowywanej drużyny. Mówiłem o tym co roku. Po ostatnim sezonie właściciele zdecydowali, że wszystko pójdzie w tym kierunku. Wyglądało to tak, jakby Doc uciekał z Bostonu, ale to było obustronne, jak wszystko pod koniec. Wymiana, odejście Doca. Nie chciałem brać udziału w przebudowie i Kevin też nie chciał. Zrobiliśmy tyle dla Celtics, że zdecydowali się nam pomóc pod koniec kariery. Doc poszedł do L.A., a nas wysłali do Brooklynu, gdzie mamy szansę na mistrzostwo. Tak było. Nic więcej, nic mniej.”