Pierce nie zdołał uratować Celtów, Milwaukee wygrywa w TD Garden

Bostończycy ponieśli 13 porażkę w sezonie, przegrywając w TD Garden z Milwaukee Bucks 94:99.

Kluczowa w spotkaniu była przede wszystkim czwarta kwarta, w czasie której goście zdobyli o 8 punktów więcej niż Celtowie. Przedtem od pierwszych minut spotkania, gospodarze kontrolowali spotkanie, a przewaga nad Bucks oscylowała wokół 10 punktów. Na 42 sekundy przed końcem meczu drużyna z Milwaukee osiągnęła 7-punktowe prowadzenie. Wydawało się, że to już koniec spotkania, ale do akcji wkroczył Paul Pierce i Jeff Green. Po dwóch rzutach osobistych Pierce’a  i wsadzie Greena, różnica zmalała do 3 punktów i piłka była po stronie Milwaukee. Brandon Jennings próbował podać do Larry’ego Sandersa, ale piłkę przechwycił Rajon Rondo i szybko oddał ją Terry’emu, który nie trafił trójki. Na szczęście na miejscu był Jeff Green i posłał piłkę w kierunku Paula Pierce’a. The Truth bez chwili zawahania rzucił za 3, wymuszając dogrywkę.

W doliczonym czasie gry, Celtowie zdołali zdobyć tylko 6 punktów, a ich rywale 11. Wynik na koniec spotkania: 99:94 dla Milwaukee Bucks.

W całym meczu fatalnie zaprezentował się duet Terry-Garnett. Łącznie trafili oni tylko 7 z 37 oddanych rzutów. Osamotniony Paul Pierce zaliczył double-double: 35 punktów, 12 zbiórek i 5 asyst. Rajon Rondo zdobył tylko 6 oczek i dołożył do tego 11 asyst. Z ławki dobrze spisał się Jeff Green i Courtney Lee. Pierwszy miał na koncie 14 punktów, a drugi 11.

Po stronie gości z Milwaukee, najwięcej punktów zdobył Monta Ellis – 27. Luc Mbah a Moute miał 20 oczek, a Brandon Jennigs był blisko triple-double – 12 punktów, 11 zbiórek i 8 asyst. Rewelacyjnie grał Larry Sanders, który do 17 punktów dorzucił 20 zebranych piłek i 2 bloki.

W dogrywce kontuzji doznał Jeff Green, który opuścił boisko po tym jak dostał z łokcia od Ersana Ilyasovy. Sędziowie nie zauważyli tej sytuacji, tak jak wielu innych, w których mogli użyć gwizdka. Szczególnie zawiedziony ich postawą był komentujący spotkanie Tommy Heinsohn. Będziemy na bieżąco informować o tym, czy uraz Jeffa Greena jest poważny i kiedy powróci do gry.

Twarde Statystyki

• Bostończycy rzucali ze skutecznością 38,3% z gry.
  • Zawodnicy Milwaukee wygrali walkę w pomalowanym 50:40 i mieli 57 zbiórek w porównaniu do 44 Celtów.
  • Larry Sanders zebrał aż 20 piłek (18 w obronie)
  • Goście mieli 22 asysty, gospodarze 23.