Ostra wymiana zdań pomiędzy Rondo i trenerem

Rajon Rondo dołączył do Dallas 2 miesiące temu i już ściera się z Rickiem Carlisle.

W trakcie trzeciej kwarty, RR miał przejść na atakowaną stronę boiska i poprosić o przerwę na żądanie, jednak tego nie zrobił. Wtedy na boisko wkroczył Carlisle i sam prosił o timeout. Kiedy kazał Rajonowi usiąść, ten odparł: „wypi*****aj” („fuck off”) i skierował się w stronę ławki.

Po tej sytuacji Rajon przesiedział resztę spotkania na ławce rezerwowych, a zastąpił go Devin Harris. Mavs wygrali cały mecz 99:92.

Nie jest to pierwszy konflikt z trenerem w karierze Rondo. W 2013 roku prawie pobił się w szatni z Dociem Riversem, który po sezonie odszedł do Los Angeles, podając jako jeden z powodów właśnie złe relacje z Rondo. Wcześniej z Bostonu odszedł Ray Allen, któremu również było nie po drodze z Rajonem.