Olynyk nominowany do Rookie of the Month

Boston Celtics  v. Philadelphia 76ers

Jak donosi Chris Forsberg z ESPN, Kelly Olynyk został nominowany do Rookie of the Month.

Kanadyjczyk był jednym z trójki nominowanych pierwszoroczniaków. Nagrodę wygrał jednak wybrany z 11 numerem draftu Michael Carter-Williams. MCW zdobywa jest liderem punktowym wśród rookies (17,2 ppg), najlepszym playmakerem (7,3 apg) oraz najczęściej przechwytuje piłki (2,92 spg). Spędza również najwięcej czasu na parkiecie – średnio ponad 36 minut w spotkaniu.

Olynyk nie wykręca co prawda takich statystyk jak Carter-Williams, ale zdobywa średnio solidne 7,5 punktu oraz 5,4 zbiórki w niecałe 23 minuty gry. Koszmarem Kelly’ego w listopadzie była jednak skuteczność. Trafiał on zaledwie 39% rzutów z gry oraz 18% zza linii 7,24. Aktualnie KO regeneruje kontuzję kolana, przed którą występował w pierwszej piątce Boston Celtics.

W zestawieniu nie znalazł się notowany na 4 miejscu wśród rookies (w rankingach ESPN) – Vitor Faverani. Brazylijczyk zdobywa przeciętnie 6 punktów, 5 zbiórek i blok na grę, ale spędza na parkiecie prawie 7 minut mniej niż Olynyk. Jego skuteczność także jest na wyższym poziomie – 42% z gry i 33% za 3 punkty.

Forsberg nie podaje kto był trzecim nominowanym pierwszoroczniakiem, ale zapewne chodzi o Victora Oladipo z Orlando Magic.