Olynyk nie zagra w Rising Stars Challenge

olynykinjury

Kelly Olynyk oficjalnie wycofał się ze startu w Rising Stars Challenge podczas Weekendu Gwiazd NBA.

Kanadyjczyk opuścił już 11 spotkań z powodu urazu kostki i wciąż nie ma ustalonej daty powrotu do gry. W RSC miał reprezentować drużynę zawodników międzynarodowych, ale jak sam stwierdził – jest jeszcze za wcześnie:

Mamy wolny tydzień. Nie ma sensu niczego przyspieszać.

Ta kontuzja na pewno była znacznie poważniejsza [niż ta z debiutanckiego sezonu – przyp. red.]. Tym razem nie mogłem chodzić, a nawet stawać na nodze.

Podobnego zdania jest Brad Stevens. Trener Celtów również uważa, że Olynyk nie powinien forsować swojego powrotu na boisko:

On nie zagra [w RSC – przyp. red.], nie jest jeszcze gotowy. Nadal musi odbywać rehabilitację, ale pojedzie do Nowego Jorku, żeby uczestniczyć w Weekendzie Gwiazd, tyle że na trybunach. Potem gramy w Sacramento i mamy nadzieję na jego powrót do treningów.

W spotkaniu młodzików nie wystąpi także Marcus Smart, który nie znalazł uznania w oczach trenerów i nie został wybrany do amerykańskiego składu. Po Weekendzie Gwiazd, Boston rozpocznie serię trzech meczów wyjazdowych, mierząc się na zachodzie z Kings, Lakers oraz Suns.