Olynyk na ławce, z powodu nieefektywnej gry

Brad Stevens przyznał, że posadził Kelly’ego Olynyka na ławkę rezerwowych z powodu jego nieefektywnej gry w pojedynku z Phoenix Suns.

Jak poinformował Jay King, w poniedziałkowym spotkaniu z Phoenix Suns, Olynyk trafił na ławkę, ponieważ Brad Stevens był niezadowolony z gry i efektywności podkoszowego w pierwszych minutach starcia.

KO w dziewięciu pierwszych spotkaniach notuje średnio 12.8 punktu i 6.2 zbiórki w ponad 26 minut jakie spędza na parkiecie. W pojedynku ze Słońcami w przeciągu 13 minut zebrał zaledwie 4 zbiórki, zanotował cztery faule i trzy straty. Bardzo słaba postawa absolwenta uniwersytetu Gonzaga spowodował, że Brad Stevens zdecydował się posadzić go na ławkę do końca spotkania.

Tymczasem zastępujący go na boisku Tyler Zeller rozegrał swój najlepszy mecz od czasu transferu z Cavaliers. Zanotował 19 punktów i 7 zbiórek w 27 minut gry.

Mimo bardzo słabej postawy w starciu z Suns, Olynyk najprawdopodobniej rozpocznie dzisiejsze spotkanie z Philadelphią 76ers (1:00 w nocy) w pierwszym składzie.