Noel dziękuje Rondo za wsparcie

nerlens-noel-76ers

Nerlens Noel miał być jednym z nielicznych talentów draftu 2013.

Zapowiadany był jako przyszły All-Star, niestety na przeszkodzie stanęła kontuzja ACL której nabawił się jeszcze w czasie gry w Kentucky. Z pewniaka do bycia wybranym z jedynką Noel spadł w notowaniach i został wybrany przez New Orleans Pelicans dopiero jako szósty wybór. Nie wystąpił w ani jednym spotkaniu w pierwszym sezonie, a w międzyczasie był częścią wymiany, która wysłała go do Philadelphii.

Dziś Nerlens Noel jest już w pełni sprawny. Wystąpił nawet w rozgrywkach Summer League 2014 rzucając Orlando Magic 19 punktów.

Pewnie niewielu z Was wie, że Nerlens urodził się w… Bostonie. Dokładniej w Malden, które wchodzi w skład aglomeracji bostońskiej. Niedawno Nerlens udzielił wywiadu CBS Sports i jak się okazuje, duży wpływ na rehabilitację Noela miał Rajon Rondo.

Rondo zdecydowanie najbardziej pomagał mi w przejściu przez proces rehabilitacji. Dał mi swój numer telefonu i powiedział, że mogę dzwonić o każdej porze.

Dla Noela, który dorastał oglądając Celtów było to dużym przeżyciem.

Będąc z Bostonu, oglądając go gdy dorastałem i wiedząc, że on przeszedł przez to samo co ja i wrócił silniejszy, dał mi wiele pewności i wiary.

To dla mnie szaleństwo, że poznałem Rajona osobiście. Móc z nim porozmawiać, usłyszeć dobre rady… Przeszedł tyle chwil z Big 3. On jest kimś więcej niż weteranem rozgrywającym. Jest mistrzem, jest bardzo dojrzałym zawodnikiem. Tak, to szaleństwo. Wiele mnie to nauczyło.

Rondo wiedział jak pomóc Nerlensowi, gdyż borykał się z podobnym urazem. 27 stycznia 2013 przed meczem z Miami Heat uszkodził ACL, które wykluczyło go z koszykówki na niemal rok (wrócił 17 stycznia 2014).