NBA cofnęła techniczny faul Thomasa

Władze NBA anulowały jedno z dwóch technicznych przewinień Isaiaha Thomasa, które ten dostał w trakcie ostatniego spotkania z Los Angeles Lakers.

Sędzia Tony Brothers ukarał Thomasa dwoma technicznymi faulami, kiedy ten uderzył piłką o parkiet, nie zgadzając się z odgwizdanym przewinieniem w ataku. Nowy rozgrywający Bostonu musiał opuścić boisko i nie mógł pomóc Celtom w dogrywce, którą przegrali. Zapytany czy decyzja ligi nie jest zbyt późna, IT odpowiedział:

Jeśli chodzi o kasę [2 tys. dolarów kary – przyp. red.] to nie. Boli fakt, że zostałem wyrzucony, a mieliśmy całkiem niezłą szansę na zwycięstwo. Cieszę się jednak, ponieważ nie powiedziałem niczego, czym zasłużyłbym na taką karę.

Brothers powiedział trenerowi Stevensowi, że Isaiah rzucił piłką w jego kierunku i za to został ukarany drugim przewinieniem technicznym. Po oficjalnym sprawdzeniu nagrania stwierdzono jednak, że zachowanie Thomasa nie było tak złośliwe jak opisywał to sędzia.

Isaiah Thomas zaoszczędzi 2 tys. dolarów, ale nie zwróci to Celtom zwycięstwa, które mogli odnieść w meczu z Los Angeles Lakers. Od jego przybycia do Bostonu, C’s wygrali 3 z 4 spotkań. Przegrali tylko jedno – właśnie to, w którym IT został wyrzucony z boiska.