Mickey i Smart wystąpią w tegorocznym All-Star Weekend

Jordan Mickey i Marcus Smart wezmą udział w tegorocznym Weekendzie Gwiazd NBA.

Dołączą tym samym do Isaiah Thomasa, który będzie pierwszym zawodnikiem Celtów w ASG od 2013 roku.

Mickey, jako jeden z najlepszych prospektów NBDL, został wybrany do meczu gwiazd D-League, a Smart do Rising Stars Challenge.

Były reprezentant LSU zalicza w swoim pierwszym sezonie średnio 17 punktów, 10 zbiórek oraz 4,5 bloku na mecz, ale ze względu na tłok na pozycjach 4-5, nie mógł dotąd liczyć na więcej niż 6 minut w rotacji Boston Celtics. Występ w meczu gwiazd D-League będzie jego kolejnym krokiem w stronę NBA.

Marcus Smart rozegrał tylko 25 spotkań w tym sezonie, po miesięcznej przerwie spowodowanej urazem kolana, ale od końca grudnia regularnie zapewnia Bostonowi duże wsparcie z ławki rezerwowych (szczególnie w obronie) i notuje statystyki na poziomie 9 punktów, 4 zbiórek oraz 3 asyst na spotkanie.

W Rising Stars Challenge jego drużyna zmierzy się z najlepszymi pierwszo- i drugoroczniakami spoza USA, którzy występują obecnie w NBA. Warto podkreślić, że Marcus będzie w tym meczu jedynym zawodnikiem grającym dla drużyny z dodatnim bilansem spotkań.

Na swoją szansę w tegorocznym Weekendzie Gwiazd czeka również Kelly Olynyk, który zgłosił się do konkursu rzutów 3-punktowych. Uczestników tego konkursu poznamy w najbliższy czwartek.