McGruder i Watford zaproszeni na obóz treningowy

Ostatnio informowaliśmy Was, że Boston Celtics zaproponowali udział w swoim obozie treningowym Timowi Frazerowi, a dzisiaj dowiedzieliśmy się, że takie same propozycje otrzymali Rodney McGruder i Christian Watford.

McGruder to 23-letni rzucający obrońca, który po niezłych sezonach na uniwersytecie Kansas State (śr. 14.4 pkt. i 5.3 zb.) przystąpił w 2013 roku do Draftu NBA, jednak nie znalazł uznania w oczach żadnego GM’a. Wobec tego zdecydował się przystąpić do rozgrywek Summer League. W Orlando reprezentował barwy Orlando Magic, a w Las Vegas Charlotte Bobcats. Dobre występy poskutkowały zaproszeniem na obóz treningowy Oklahoma City Thunder, jednak pod koniec października został zwolniony. Wobec tego młody obwodowy musiał szukać pracy na Starym Kontynencie. Ostatecznie wylądował na Węgrzech w zespole Atomeromu SE.

Watford to z kolei 23-letni niski skrzydłowy, który występował na uniwersytecie Indiana (w ostatnim sezonie średnie na poziomie 12.4 pkt. i 6.4 zb). Mimo solidnych statystyk i gry na renomowanej uczelni nie udało mu się dostać do NBA przez draft, wobec czego przystąpił do Ligi Letniej. W Orlando występował w Indianie Pacers, w Las Vegas w Dallas Mavericks. Nie przekonał jednak do siebie żadnej z 30 drużyn, wobec czego podpisał kontrakt z Hapoel Eilat. Po roku ponownie podjął jednak próbę dostania się do NBA i po grze dla Pistons i Warriors dostał propozycję wzięcia udziału w obozie treningowym Celtics.

Owa dwójka ma jednak niewielkie szanse na stały kontrakt z ekipą z Bostonu ze względu na przepełniony skład i dużą liczbę graczy na pozycjach numer 2 i 3.