Mayweather podarował Bentleya Thomasowi

O tym, że dobrze mieć bogatych przyjaciół przekonał się w swoje urodziny Isaiah Thomas.

Na 26. urodziny najlepszy pięściarz świata bez podziału na kategorie wagowe postanowił zrobić Thomasowi niespodziankę i podarował mu wartego 200 tys. dolarów Bentleya.

Floyd Mayweather Jr. poznał Thomasa jeszcze przed jego przygodą w NBA, kiedy ten wybrał się na jego trening w Las Vegas. „Money” jest wielkim fanem koszykówki, więc wypatrzył w tłumie rozgrywającego Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Szybko znaleźli wspólny język i tego samego dnia wyszli na miasto, gdzie zahaczyli o koncert Robina Thicke’a:

„Poszliśmy na koncert Robina Thicke’a tego wieczoru i od tamtego czasu rozmawialiśmy praktycznie codziennie” – powiedział na łamach Boston Herald Thomas.

Mimo pięcioletniej przyjaźni, Isaiah był bardzo zaskoczony urodzinową niespodzianką, która odbiła się szerokim echem w NBA:

„Po każdym meczu, który graliśmy, ktoś podchodził i pytał: ‚gdzie jest ten Bentley, czy Floyd ma też coś dla mnie?’ To zaskoczyło wszystkich.”

Thomas jest 12 lat młodszy od pięściarza i  jak sam przyznaje – Mayweather jest dla niego jak starszy brat:

„Ma 38 lat, więc jest trochę stary, ale traktuje mnie jak swojego młodszego brata. Czasami myślę, że to dziwne. Wow, jestem przyjacielem Floyda Mayweathera. Prawdopodobnie najlepszego boksera wszech czasów. Ale od samego początku wiedziałem, że będziemy się dogadywać.”

„Money” jest pierwszym bokserem świata, a Thomas pierwszym rozgrywającym Celtics (mimo, że wychodzi z ławki). Ich zarobki jednak drastycznie się różnią, bo Floyd zarobił w zeszłym roku ponad 100 milionów dolarów, a Isaiah „tylko” 7. Mayweather jest znany z lekkiej ręki do wydawania pieniędzy. W ostatnie święta wydał 250 tys. dolarów na biżuterię dla przyjaciół i kupił złoty wózek golfowy dla swojego syna. Sam jest właścicielem Lamborghini Aventador, wycenianego na 400 tys. dolarów.