Lee rozkręca się w Memphis

lee grizzlies

Courtney Lee rozgrywa niezłe spotkania w barwach Grizzlies.

W czasie 30 meczów jako reprezentant Celtics, Lee zdobywał średnio ponad 7 punktów w niecałe 17 minut gry przy skuteczności 49% z gry oraz 44% za 3 punkty.

Od kiedy jednak trafił do Memphis, notuje przeciętnie 14 punktów oraz 2,5 zbiórki w spotkaniu. W czasie 11 meczów tylko dwukrotnie nie wychodził w pierwszej piątce. Co prawda ilość minut spędzanych przez niego na parkiecie wzrosła do 30, ale nie pociągnęła za sobą spadku skuteczności (z wyjątkiem niewielkiego obniżenia na obwodzie): 55% z gry, 42% za 3, 96% z osobistych.

Te statystyki nie oddają w pełni tego jak radzą sobie Grizzlies od czasu pozyskania Courtney’a Lee. W czasie 11 spotkań z Lee w składzie, Memphis wygrało aż 9 z nich, a C’s przegrali 13 z 15. Wiadomo, że z Bostonu wywędrował także Jordan Crawford, który miał duży wpływ na grę Celtics, a do Grizzlies wrócił po kontuzji Marc Gasol.

To nie zmienia jednak faktu, że obie ekipy skorzystały na wymianie Bayless-Lee. Celtowie tankują pełną parą, zajmując 3 miejsce od końca w NBA i mają aktualnie 15,6% szans na wybieranie z pierwszym numerem w tegorocznym drafcie, a Grizzlies wrócili do wyścigu o playoffy po powolnym starcie sezonu.