Kolejne zmiany w wymianie z Nets

Dzisiaj rano świat obiegła informacja, że Boston Celtics doszli do porozumienia z Brooklyn Nets w sprawie wymiany. W jej ramach do Nowego Jorku miał powędrować Paul Pierce, Kevin Garnett i Jason Terry, a w drugą stronę mieli się przenieść  Gerard Wallace, Kris Humpries, Keith Bogans, Reggie Evans, Tornike Shengelia i trzy pierwszorundowe picki w drafcie.

Jak jednakże po południu podało CBS Sports w wymianie nastąpiła mała zmiana. Do Bostonu zamiast Reggiego Evansa i Tornike Shengeli powędrują MarShon Brooks i Kris Joseph. Dla obu graczy będzie to powrót do Beantown, ponieważ zostali oni wybrani w drafcie właśnie przez ekipę z Bostonu. Brooks został wybrany przez C’s w 2011 roku, ale od razu przeniósł się do Nets w zamian z JaJuana Johnsona. Joseph natomiast wybrany został w drugiej rundzie draftu 2012, ale w Bostonie nie rozegrał nawet jednego pełnego sezonu, bowiem po występach w NBDL został zwolniony. Zatrudnienie znalazł w Brooklyn Nets.

Ową zmianę w wymianie uznaje za jak najbardziej pozytywną. Danny Ainge być może spostrzegł, że Celtowie potrzebują młodych graczy, a nie jak w przypadku Evansa, weteranów. Brooks niewątpliwie przyda się w Bostonie ponieważ Koniczynki mają duży problem ze skutecznością za trzy, a to właśnie jest specjalnością MarShona. O przydatności i ewentualnym pozostaniu w Beantown Krisa Josepha najprawdopodobniej zadecyduje Summer League.