Kolejna porażka Bostonu, Ostrogi lepsze od Celtics

Celtowie przegrali kolejny mecz i z bilansem 6-6 plasują się na 8 miejscu w Konferencji Wschodniej.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry Celtów. W ciągu 3 minut, Jason Terry zdobył aż 8 punktów, a Bostończycy prowadzili 10:6. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i przez większość czasu to zawodnicy z San Antonio musieli gonić wynik, który oscylował wokół remisu z niewielką przewagą gospodarzy. Nie zawiódł Paul Pierce, który po 12 minutach zgromadził na swoim koncie 9 oczek. Na koniec pierwszej odsłony Ostrogi objęły 3-punktowe prowadzenie 30:27.

Druga kwarta była także wyrównana. Pierwsze punkty w tym czasie zdobył Kevin Garnett. Goście grali jednak bardzo zespołowo i pod koniec pierwszej połowy konsekwentnie zwiększali swoje prowadzenie, doprowadzając do 8-punktowego prowadzenia nad Celtami. Po 24 minutach gry San Antonio Spurs wygrywali już 56:48.

Trzecie odsłona meczu rozpoczęła się od skutecznych akcji Kevina Garnetta. W czterech pierwszych akcjach Bostonu, Big Ticket zdobył 6 oczek, nie myląc się ani razu. Pozwoliło to zmniejszyć przewagę Ostróg do 4 punktów, a po kolejnych punktach Bassa i Pierce’a był remis – po 60. Mimo dobrej gry Bostończyków, kwarta zakończyła się remisem i przed ostatnimi 12 minutami gry, Celtowie mieli znów do odrobienia 8 punktów (74:82).

Początek ostatniej odsłony spotkania był tragiczny, goście osiągnęli najwyższą 16-punktową przewagę w meczu. Do roboty wziął się jednak Rajon Rondo, który zdobył w tej części spotkania 14 ze swoich 22 punktów, a Bostończycy wrócili do gry, przegrywając już „tylko” sześcioma. To było jednak za mało na 4-krotnych mistrzów NBA. W ostatnich 3 minutach, po stronie Celtów jedyną skuteczną akcję przeprowadził Brandon Bass. Spotkanie zakończyło się wynikiem 112:100 dla San Antonio Spurs.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu bez wątpienia był Tiago Splitter. Brazylijczyk zdobył 23 punkty (9/11 z gry!) w niecałe 26 minut gry. Tony Parker miał w całym spotkaniu 26 punktów i 6 asyst, a Tim Duncan zaliczył double-double (20p., 15zb.).

Po stronie gospodarzy najwięcej punktów zdobył Rajon Rondo (22). Do swojego dorobku dołożył jeszcze 15 asyst. Paul Pierce rzucił 19 punktów, a KG 14. Jason Terry po dobrym starcie, w drugiej połowie meczu nie zdobył ani jednego oczka.

Twarde statystyki

• Celtowie zdobyli dokładnie 100 punktów, przegrywając 3 kwarty i remisując w jednej.

• Goście mieli 18 strat, gospodarze tylko 12.

• Ostrogi rzucały co najmniej 26 punktów w każdej kwarcie.

• Bostończycy przegrali rywalizację na tablicach 25-41.

• Jared Sullinger miał najwięcej zbiórek po stronie Celtów – 7.

• Zawodnicy z San Antonio trafiali ze skutecznością 58,4% z gry, 50% zza linii 7,24m i 73,7% z rzutów osobistych.

• Bostończycy zdobyli zaledwie 34 punkty z pomalowanego, w porównaniu do 58 punktów Ostróg.

• Cała pierwsza piątka Celtów miała dwucyfrowe zdobycze punktowe.

• Goście z San Antonio zdobyli 17 punktów drugiej szansy (7/7).