Jesienne porządki w Bostonie

will-bynum-avery-bradley-nba-boston-celtics-detroit-pistons-850x560

Celtowie zwolnili aż sześciu zawodników, żeby zmniejszyć skład do piętnastu – maksimum, które może mieć każdy zespół NBA w trakcie sezonu.

Via Celtics.com

Boston Celtics ogłosili dzisiaj, że zwolnili Willa Bynuma, Tima Fraziera, Rodney’a McGrudera, Erika Murphy’ego, Christiana Watforda i Jarella Eddiego.

Bynum jest największym nazwiskiem spośród tej szóstki. W ubiegłym sezonie wystąpił w 56 spotkaniach dla Detroit Pistons, w czasie których zdobywał średnio prawie 9 punktów, 2 zbiórki oraz 4 asysty w 19 minut. Mimo zwolnienia Bynum otrzyma zapłatę za ten rok gry, a jego kontrakt będzie „wisiał” w budżecie płac Celtics, ponieważ jest jeszcze wiążący przez sezon 2014/15. Usunięcie go z zespołu jest wyraźnie podyktowane zmieszczeniem się C’s w limicie 15 zawodników.

Pozostali gracze to w niedraftowani koszykarze prosto z uczelni, szukający wejścia do NBA w czasie obozów treningowych:

  • Frazier wystąpił w czterech meczach dla Celtics i zaliczył 3 punkty, 4 asysty i 2 przechwyty w 23 minuty.
  • McGruder zagrał w trzech spotkaniach i zdobył 6 punktów i 2 asysty w 15 minut.
  • Murphy wystąpił w czterech meczach i zebrał 2 zbiórki w 12 minut.
  • Watford przebywał na parkiecie 7 minut w trakcie trzech spotkań.
  • Eddie został pozyskany kilka dni temu po tym jak zwolniła go drużyna z Atlanty. W meczach przedsezonowych z Hawks zaliczał średnio niecałe 3 punkty w 13 minut gry.

Jedynym, który pozostał, spośród podpisanych na obóz treningowy graczy, jest Dwight Powell, ale nie wiadomo czy w ogóle zagra w NBA. Bardziej prawdopodobne jest, że szybko zostanie przeniesiony do D-League, gdzie będzie czekał na swoją szansę gry w najlepszej lidze świata.

Skład Bostonu mieści się w końcu w limicie na dzień przed rozpoczęciem sezonu zasadniczego NBA.