James Young gotowy do gry

Rookie Boston Celtics James Young poinformował, że jest już w pełni gotowy do gry, po tym jak kilka dni przed draftem doznał kilku urazów w wypadku samochodowym.

Wybrany z 17 numerem tegorocznego draftu Young właśnie z tego powodu nie mógł uczestniczyć w tegorocznych rozgrywkach Summer League w Orlando. Sam zawodnik w rozmowie z Kentucky Wildcats TV przyznał jednak, że jest już w pełni gotowy do gry.

18-latek może mieć przynajmniej na początku poważne problemy z regularnymi występami, bowiem pozycja numer dwa i trzy jest w Bostonie silnie obsadzona. Oprócz Younga występują na niej Avery Bradley, Jeff Green, Marcus Smart (nominalny rozgrywający, który jednak wobec niepodważalnej pozycji Rajona Rondo ma często występować na dwójce), Evan Turner, Marcus Thornton i Gerard Wallace. Nikogo niech nie zdziwi więc fakt, że JY może większość swojego pierwszego sezonu w NBA spędzić na parkietach D-League, gdzie mógłby liczyć na zdecydowanie więcej minut, oraz ważniejszą rolę w zespole. Wszystko powinno się jednak rozstrzygnąć na przełomie września i października, gdy ruszy obóz przedsezonowy.