Grizzlies chcą pozyskać Greena

NBA: Boston Celtics at Memphis Grizzlies

Jak informuje Marc Stein z ESPN, Memphis chce sprowadzić do siebie Jeffa Greena lub Luola Denga.

Grizzlies próbują poprawić swój atak na skrzydle i w tym celu chcą pozyskać Luola Denga lub Jeffa Greena, jeszcze przed końcem okna transferowego 19 lutego.

Wymiana nie jest nieuchronna, ale stało się jasne, że Grizzlies chcą wzmocnić swoje skrzydła przed trade deadline, ponieważ inne drużyny z czołówki zachodu już to zrobiły. Do Dallas trafił Rajon Rondo, do Houston Josh Smith i Corey Brewer, a do Oklahomy, która walczy o playoffy – Dion Waiters.

Drużyna z Memphis na pewno zaoferuje w zamian schodzący kontrakt Tayshauna Prince’a wart 7,7 mln dolarów oraz przyszłe picki w draftach.

O ile Miami Heat jeszcze walczą o playoffy, o tyle Boston już z tej rywalizacji powoli odpada. To sprawia, że Jeff Green jest potencjalnie łatwiejszym celem transferowym niż Luol Deng, którego Heat oddać nie chcą.

Green jest aktualnie najlepszym zawodnikiem Bostonu, choć po wymianie Rondo przechodzi największy w tym sezonie kryzys. Oddanie go za kolejne picki wpisałoby się w taktykę GM’a Celtów – Danny’ego Ainge’a, który gromadzi ostatnio ogromne ilości wyborów w drafcie. Jego transfer oznaczałby wielką przebudowę po obecnym sezonie.

COMMENTS

Comments are closed.