Faverani wraca do Hiszpanii z powodu kontuzji

Vitor Faverani ma przed nowym sezonem sporo kłopotów zdrowotnych. Właśnie się bowiem okazało, że podkoszowy musiał wrócić do Hiszpanii, aby przejść kolejne badania na lewym kolanie.

26-latek był zmuszony do powrotu do kraju z powodu dyskomfortu jaki odczuwał w kolanie. Na temat zdrowia zawodnika wypowiedział się szkoleniowiec Brad Stevens.

Z tego co wiem MRI nie wykazało żadnych większych zmian, jednak na kolanie cały czas jest obrzęk i on odczuwa ból. Myślę, że jego powrót do Hiszpanii jest związany z tym, że chce zasięgnąć innej opinii. Nasi lekarze są świetni z tysiąca powodów, a jednym z nich jest to, że zawsze chcą, aby zawodnicy czuli się jak najbardziej komfortowo.

Każdy dzień poza zespołem oddala go od gry. Faverani coraz bardziej spada ponadto w hierarchii graczy podkoszowych, będąc w tej chwili już za Jaredem Sullingerem, Kelly Olynykiem, Brandonem Bassem, Tyllerem Zellerem, a nawet Joelem Anthonym.

Przypomnijmy, że w swoim pierwszym sezonie w barwach Celtics, Faverani rozegrał 37 spotkań, w których notował 4.4 punktu i 3.5 zbiórki.