Faverani chce krwawić dla Celtics

Nowy nabytek Celtics, środkowy Vitor Faverani odpowiedział na kilka pytań fanów za pośrednictwem Celticsspa.es, najpopularniejszej strony poświęconej ekipie z Bostonu w Hiszpanii.

Brazylijski center odpowiadał na pytania zadawane przez użytkowników Celticsspa.es

CS: Jak odczucia dotyczące pierwszych dni w Bostonie? Poznałeś już swoich klubowych kolegów?

VF: Obecnie mamy przerwę, więc nie poznałem ich jeszcze zbyt wielu. Dzisiaj po raz pierwszy poznałem trzech z nich i wszyscy wiemy, że musimy budować atmosferę w szatni. Zjadłem już także kolacje z trenerem. Rozmawialiśmy o wszystkich ważnych aspektach, ale także o mojej grze w Hiszpanii w ostatnich latach. Brad Srevens podobnie jak ja uważa, że jesteśmy stworzeni, aby odnieść sukces, a do tego konieczna jest ‚chemia’ w szatni.

CS: Czy mógłbyś nam zdradzić kogo z zawodników już spotkałeś?

VF: Tak, ale mam pewne trudności językowe w tym względzie. Mogę powiedzieć jakie wykonują ćwiczenia, ale oni cały czas używają pseudonimów, więc póki co jestem trochę zagubiony.

CS: Co sądzisz o nowym szkoleniowcu Celtics Bradzie Stevensie?

VF: On jest bardzo młodym, uroczym człowiekem. Ma bardzo ciekawy sposób na budowę wielkiego zespołu w Bostonie. Powiedział mi, że jeżeli będe miał jakiś problem, to on bardzo chętnie pomoże mi go rozwiązać. Stara się angażować we wszystkie aspekty zespołu. Myślę, że idealnie się tutaj sprawdzi.

Przypomnijmy, że Faverani przybył do Bostonu po zakończeniu sezonu 2012/13. Brazylijski podkoszowy podpisał trzyletni kontrakt warty sześć milionów dolarów. Gra środkowego to z pewnością duża niewiadoma. 25-latek jest jednak bardzo ambitnym graczem, który zrobi wszystko, aby odnieść sukces w Bostonie.