Dobry występ Bassa i Garnetta. Celtowie ulegają Mavs

Dallas Mavericks pokonali Boston Celtics 104:94. Tym samym Bostończycy ponieśli trzecią z rzędu porażkę, drugą na wyjeździe.

Gospodarze odzeszli na 12 punktów w pierwszej kwarcie i do końca spotkania kontrolowali wynik meczu. Celtowie grali słabo, szczególnie na deskach, poza kilkoma zrywami, w czasie których zbliżali się na 4-6 punktów do rywali. Mavs zdominowali Celtics na tablicach 48-38 i  w asystach 26-19.

Najwięcej punktów po stronie Dallas zdobyli: Brandan Wright (23) i Dirk Nowitzki (22). 19 oczek dorzucił z rezerwy Vince Carter.

Po stronie gości Pierce, Bass i Garnett zdobyli po 16 punktów. KG zebrał także 12 piłek, BB 11, a Jeff Green dorzucił 10 punktów z ławki. Jason  Terry nie może uznać swojego powrotu do Dallas za udany. W czasie 21 minut zdobył tylko 8 punktów, przy mizernej skuteczności 3/9 z gry.