Chat z Mike’m Gormanem

cp-livechat-gorman (1)

Ostatnio internauci mieli możliwość zadawania pytań Mike’owi Gormanowi.

Jestem pewien, że każdy z Was kojarzy siwego pana z bródką, a jego głos już tym bardziej. Razem z Tommy’m Heinsohnem tworzy jeden z najlepszych (moim zdaniem najlepszy) komentatorskich duetów w NBA. Mike odpowiedział na przeróżne pytania, zapraszam do odczytania tłumaczenia.


Q: Czy naprawdę była szansa by Danny ściągnął Kevina Love do Bostonu?
Mike: Uważam że włożyliśmy wiele wysiłku by sprowadzić Love’a. Nie jestem tylko pewien czy pakiety, które oferował Ainge zadowalały włodarzy Timberwolves.

Q: Wiem, że jeszcze nie widzieliśmy go w grze, jednak jestem bardzo podekscytowany Marcusem Smartem. Uwielbiam jego nieustępliwość. Jego obecność sprawi, że inni zawodnicy nie będą odpuszczać (Jeff Green, Evan Turner), to duży plus. Czy myślisz że Smart może z miejsca stać się liderem drużyny?
Mike: Zdecydowanie, ale przez akcje na boisku, nie słowa. Ten zespół potrzebował nieustępliwości i teraz dostał ją w osobie Smarta.

Q: Jak zaniepokojony jest Danny i Brad Stevens tym jak Rondo będzie pomagał Smartowi, czy będzie jego mentorem? A czy Ty jesteś zaniepokojony?
Mike: Nie, to w interesie Rajona być liderem tego zespołu. Myślę, że zaakceptuje tę rolę i wszystko co się z tym wiąże.

Q: Co powrót Scalabrine wnosi do ekipy komentującej?
Mike: Powiew świeżości, młody głos. Scal posiada ogromną wiedzę, nie znam wielu takich osób. Nie mogę się doczekać współpracy z nim. No i ma niesamowite poczucie humoru.

Q: Wiele przetasowań w składzie. Jak myślisz, jak będzie wyglądała rotacja? Kto pójdzie w odstawkę?
Mike: Myślę, że wszyscy rozpoczną z czystą kartą i jeśli ktoś w trakcie sezonu nie będzie dostawał szans, musi spojrzeć w lustro i zapytać samego siebie dlaczego tak się dzieje. Brad chce grać szybki atak i defensywę dlatego będzie dużo minut do rozdysponowania.

Q: Jakie jest Twoje top4 w obydwu konferencjach?
Mike: Na wschodzie Chicago i Cleveland są zdecydowanie ponad resztą. Na papierze zachód powinni zdominować Spurs, Oklahoma City, Houston i Clippers.

Q: Oczywiście skład może się jeszcze zmienić, jednak kto na chwilę obecną jest Twoim ulubionym nowym Celtem?
Mike: Jestem bardzo ciekawy Marcusa Smarta. Nie ma w NBA wielu zawodników którzy chcą dominować swoją obroną. Marcus ma potencjał by być „game-changerem” i uważam, że szybko stanie się ulubieńcem fanów w Bostonie. On i Avery Bradley zajdą za skórę niejednemu przeciwnikowi.

Q: Ile meczów wygra Boston?
Mike: 30-35.

Q: Czy Twoim zdaniem Rajon Rondo będzie nadal zawodnikiem Celtics po trade deadline?
Mike: Wszystko będzie zależeć od kolejnych 3 i pół miesiąca. Osobiście jestem fanem Rondo, więc mam nadzieję, że odpowiedź na Twoje pytanie będzie twierdząca.

Q: Wiesz coś na temat kondycji Sullingera? To może być wielki sezon dla niego. Albo by zostać ważną częścią przebudowywanej drużyny albo by zwiększyć wartość i wymienić na zawodnika klasy all-star.
Mike: Nie spotkałem Jareda w trakcie tego offseason, jednak gdy ostatnim razem rozmawialiśmy powiedział, że wie na czym musi się skupić – zrzucić kilka kilogramów.

Q: Mike, czy myślisz że Wyc (Grousbeck, współwłaściciel Celtics – przyp. red.) żałuje swoich słów o „fajerwerkach” w trakcie offseason?
Mike: Nie. Wierzę, że Celtics włożyli wiele wysiłku by być lepszym zespołem od razu, jednak do tanga trzeba dwojga. Dzisiejsi GM’owie są niechętni robieniu dużych wymian. Pewnie boją się ryzyka. Nie ma wielu takich jak Danny.

Q: Jakie są stosunki Rondo z trenerem Stevensem?
Mike: Wydaje się, że bardzo dobre. Rondo bardzo dobrze rozumie grę i Stevens to docenia.

Q: Dlaczego Danny nie stara się o pozyskanie Monroe? Czy jest szansa na Hibberta?
Mike: Nie jestem przekonany do Monroe. Wszystko jest możliwe, jednak moim zdaniem Hibbert zostanie w Indianie.

Q: Jak długo chcesz pracować jako komentator?
Mike: Mniej więcej do 18. bannera.

Q: Mike, kiedy słyszę Ciebie i Tommy’ego na pierwszym przedsezonowym meczu w każdą jesień, mam gęsią skórkę na całym ciele bo wiem, że Celtics wracają do gry! Jak to robicie że przez tyle czasu macie motywację by wspólnie pracować?
Mike: Dzięki. Po prostu bardzo się z Tommym lubimy i szanujemy nasze role i zadania w trakcie transmisji. Ponadto uwielbiamy się śmiać i staramy się to robić każdego wieczora z NBA.

Q: Co wg Ciebie zrobi KG po sezonie? Zakończy karierę czy będzie jeszcze grać?
Mike: Stawiam na emeryturę, chociaż mógłby zarobić jeszcze sporo pieniędzy.

Q: Widzisz Rondo jako Celta w 2016 roku?
Mike: Osobiście tak. Uwielbiam gościa, dał mi wiele fajnych wspomnień.

Q: Mike, jesteś dla mnie mistrzem w tym biznesie. Jakie masz zdanie na temat reklam na koszulkach?
Mike: Dzięki. Umieszczenie reklam na trykotach jest nieuniknione. Fani piłki nożnej, golfa czy wyścigów nascar jakoś nie narzekają, a wiadomo że NBA zawsze szuka na nowe źródła dochodu.

Q: Wiem, że niektórzy uważają Sullingera za przyszły element wymiany. Jednak jeśli jego statystyki będą na poziomie double-double, niewarto go wówczas zatrzymać? No bo niby kogo moglibyśmy dostać pod kosz? Anthony Davis byłby wspaniałym nabytkiem. Chętnie bym wymienił Jareda na Davisa! (kto by nie chciał 😉 – przyp. Geo)
Mike: Davis byłby kolejnym świetnym zawodnikiem w naszym zespole. Jednak na pewno trzeba będzie dać więcej niż tylko Sully’ego. Mówi się, że zawodników na poziomie double-double jest jak na lekarstwo. Mam nadzieję, że Jaredowi się uda.

Q: Dlaczego nie walczymy o Larrego Sandersa jako uzupełnienie braków na pozycji nr 5? Mamy odpowiednie elementy do oddania Bucks, Celtics nie mieli atletycznego centra od dekad.. może nawet stuleci.
Mike: Z Sandersem są pewnie pozaboiskowe problemy, które uniemożliwiają wymianę. Masz jednak rację, Sanders wyróżnia się dużym atletyzmem na swojej pozycji.

Q: Jak bardzo łatwiej będzie Ci się pracować z tak barwną postacią jak Brian Scalabrine w porównaniu do zeszłego sezonu? Czy usłyszymy jeszcze PJ, Jackie czy Billa Simmonsa?
Mike: Nie mogę się doczekać pracy z Tommy’m i Brianem. Bardzo cenie sobie pracę z każdym, z kim pracowałem w zeszłym roku.

Q: Czy jest szansa by ten zespół był czymś więcej niż tylko zespołem w przebudowie?
Mike: Szansa jest. Brad nabył już doświadczenie, Avery i Rajon są zdrowi. Smart wniesie nową jakość, podobnie Young który jest uważany za jeden z największych steali tego draftu. Dobry początek sezonu będzie bardzo ważny.

Q: Czy Bradley jest przepłacony? Nie uważasz że nasi SG (Bradley, Smart) są za niscy i tym samym nietrudni do pokonania dla rywali?
Mike: Od początku jestem fanem Bradley’a. Uważam, że dostał to na co zasłużył i udowodni że podpisanie z nim długoterminowej umowy było strzałem w dziesiątkę. Uwierz mi, Smart nie jest za niski na żadnego rywala. Jego warunki fizyczne jak i umiejętności obronne nie ułatwią gry oponentom.

Q: Co sądzisz o Tylerze Zeller? Do kogo byś go porównał?
Mike: Nie widziałem go w akcji wystarcząco by dać Ci dobrą odpowiedź. Wiem, że umie wpasować się w tempo gry dlatego będzie dobrym partnerem dla Rajona Rondo.

Q: Czy Evan Turner ma szansę być wartościowym zawodnikiem w tym roku? Poza tym, jak rozwiążemy problem rotacji dla 4 obrońców na 2 miejsca w wyjściowym składzie?
Mike: Dyspozycja Turnera jest pewnego rodzaju niewiadomą, enigmą, jednak Celtics zrobili dobry ruch ryzykując angaż Turnera. Jeśli będą grali szybkim tempem jakie zamierza wprowadzić Stevens, wówczas minut starczy dla wszystkich.

Q: Jeżeli Paul Pierce i Kevin Garnett planują zakończyć karierę, nie uważasz że dobrym ruchem byłoby ściągnąć ich z powrotem i pozwolić przejść na emeryturę jako gracze Celtics?
Mike: Myślę, że władze Celtics będą próbowały by tak się stało.

Q: Mike, od momentu zdobycia 17. mistrzostwa, każdego roku przewiduję że Celtics wejdą do finałów i wywalczą 18. Teraz wiem, że to tylko pobożne życzenie, jednak moja zielona celtycka krew nie pozwala mi myśleć inaczej. Czy cały czas czujesz Celtycką Dumę w erze Rajona Rondo, w którą wchodzimy?
Mike: W ubiegłym roku, na meczach Celtics hala zapełniała się w 97%, zaś w ostatnich meczach u siebie publiczność prosiła o wygraną, mimo że wiedzieli, iż to może zmniejszyć nasze szanse w loterii draftowej. Celtic Pride ma się dobrze i jest wiecznie żywa.

Q: Czy z obecną drużyną mamy szanse być w top8 na wschodzie?
Mike: Chciałbym przekonać wszystkich fanów by wierzyli w zespół. Wszystko okaże się w marcu i kwietniu.

Q: Kogo jeszcze powinni zakontraktować Celtics?
Mike: Kogokolwiek, kto uczyni drużynę lepszą.

Q: Teraz, rok po wymianie z udziałem PP i KG, jak ocenisz ten trade? Wygląda na to że jesteśmy zwycięzcami tej wymiany, jednakże odesłanie Paula nie pozwala mi się cieszyć.
Mike: Rozumiem co masz na myśli. Paul to jeden z moich ulubionych zawodników wszechczasów. Jednak to jest biznes i Danny zrobił dobry interes.

Q: Są w tej drużynie zawodnicy, którzy w odpowiednich warunkach, odpowiednim stylu gry i odpowiedniej systematyczności mogą stać się gwiazdami. Są też zawodnicy, którzy wchodząc w swój drugi czy trzeci rok mają szansę wejść na wyższy poziom. Chcę powiedzieć, że ci zawodnicy zasługują na szansę. Nie tankujmy kolejny rok.. w perspektywie czasu to nie ma sensu, zapytajcie Clippers.
Mike: Zgadzam się z Tobą odnośnie potencjału. A rok temu zespół NIE TANKOWAŁ.

Q: Hej Mike, jestem Twoim wielkim fanem. Wiem, że to zabrzmi bardzo negatywnie i pesymistycznie, ale patrząc na nasz skład oraz na składy innych zespołów nie jestem pewny czy ktokolwiek chciałby się z Tobą zamienić. Mam rację?
Mike: Musiałbym spojrzeć na składy innych drużyn. Na pierwszy rzut oka nie chciałbym zamienić się z Knicksami, ani z Orlando ani z Kings… No i należy też mieć na uwadze wybory w kolejnych draftach.

Q: Mike, z tak wieloma graczami na pozycję 2 kto wg Ciebie pójdzie do odstrzału?
Mike: Powtórzę się – jeżeli Celtics będą grać szybkim tempem, a wiem że Brad będzie próbował to wprowadzić, wówczas nie będzie problemu. W połowie i pod koniec sezonu głębia składu to najlepszy przyjaciel każdego trenera.

Q: Mike, dziękuję za całą pracę jaką wykonujesz komentując mecze Celtów. Jesteś osobą o ogromnej wiedzy. Chciałbym Ci osobiście z serca podziękować. Jesteś szlachetnym człowiekiem. Dziękuję sir.
Mike: You made my day. Dziękuję.