Celtowie zainteresowani Kane’m

kane0319a

Boston szuka talentów w Europie.

Pierwszy na celowniku jest DeAndre Kane. Były reprezentant Iowa State, zaliczał 14 punktów, 5 asyst oraz 5,7 zbiórek dla Antwerp Giants w EuroChallenge. Ze względu na to, że jego kontrakt jest ważny do końca sezonu, Kane jest potencjalnym kandydatem do ligi letniej.

W swoim trzecim sezonie NCAA, DeAndre rozegrał 36 spotkań, w czasie których zdobywał średnio 17 punktów, 7 zbiórek oraz 6 asyst na grę. Poprowadził także swoją drużynę do Sweet Sixteen i pod koniec maja dostał zaproszenie na draft combine w Chicago.

W noc Draftu 2014 Kane nie miał jednak szczęścia. Żadna z 30 ekip NBA nie zdecydowała się na jego usługi, pomimo dobrego sezonu w Iowa State. Ostatnią szansą na dostanie się do NBA była liga letnia, w której reprezentował barwy Los Angeles Lakers. W pięciu rozegranych spotkaniach zaliczał średnio 5,6 punktów, 2 zbiórki i 1,8 asysty na grę.

Zainteresowani usługami 25-letniego combo guarda są jak na razie: Boston Celtics, Sacramento Kings i Utah Jazz. Pytanie tylko po co Celtom kolejny rozgrywający…