Celtowie zainteresowani Gortatem

Boston Celtics są wśród 4 drużyn zainteresowanych pozyskaniem jedynego polskiego zawodnika w NBA – Marcina Gortata.

Pozostałe 3 zespoły, które chcą pozyskać polskiego centra to: Orlando Magic, Chicago Bulls i Dallas Mavericks. Ostatnio „Polish Hammer” oświadczył, że nie zamierza przedłużać kontraktu z Phoenix Suns. Polakowi przeszkadza przede wszystkim to, że nie jest wykorzystywany jako opcja w ofensywie.
„Niestety, dwa moje najmocniejsze warianty, czyli pick-and-roll i akcje jeden na jeden tyłem do kosza, zostały mi odebrane. Nie jest łatwo. Mamy teraz dużo nowych zagrywek, które nie zawsze się sprawdzają, a przy tym w ogóle mnie nie uwzględniają. Poza tym na parkiecie nie rozumiemy się tak dobrze z rozgrywającym Goranem Dragiciem, jak ze Stevem. U trenera Gentry’ego już chyba nie jestem żadną opcją ofensywną. Nie bierze mnie w ogóle pod uwagę. Sytuacja jest krytyczna” – powiedział MG na łamach Przeglądu Sportowego.

Nadal nie wiadomo jaką ofertę Celtowie zaproponują Phoenix Suns w zamian za Marcina Gortata. Pojawiają się jednak plotki na temat wymiany Brandon Bassa i Avery’ego Bradleya lub Courtney Lee i Fab Melo za polskiego centra. Po ewentualnej wymianie Bassa, Kevin Garnett powróciłby na pozycję PF, a jego zmiennikiem byłby Jared Sullinger.